Go Map نقشه

شروع انتخاب رشته دوره دکتری تخصصی رشته های داروسازی

شروع انتخاب رشته دوره دکتری تخصصی رشته های داروسازی

نقشه: فرصت انتخاب رشته آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های داروسازی شروع شد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، برمبنای قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور» مصوب ۱۸ اسفند ۹۴ مجلس شورای اسلامی و مصوبات «شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی»، سنجش و پذیرش در مقطع دکتری تخصصی برمبنای آزمون کتبی با وزن ۵۰ درصد، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری با وزن ۲۰ درصد و مصاحبه علمی با وزن ۳۰ درصد به انجام می رسد.
افراد مجاز باتوجه به نمره کتبی و باتوجه به سهمیه داوطلبان و نیز ظرفیت رشته، جهت آزمون مرحله دوم دعوت شده اند. پس افرادی که به مصاحبه دعوت نشده اند، یا حد نصاب نمره کتبی را کسب نکرده اند یا باتوجه به ظرفیت رشته ها، در جمع افراد مجاز قرار نگرفته اند.
در مرحله اول آزمون (کتبی) کسب حدنصاب ۲۵ درصد از نمره کتبی آزمون، جهت معرفی به مرحله مصاحبه الزامی است.
بر طبق برنامه ریزی های انجام شده، آزمون دکتری تخصصی داروسازی در رشته های «اقتصاد و مدیریت دارو»، «کنترل دارو»، «فارماسیوتیکس»، «شیمی دارویی»، «فارماکوگنوزی»، «زیست فناوری دارویی»، «سم شناسی»، «داروسازی بالینی»، «داروسازی سنتی»، «داروسازی هسته ای»، «نانوفناوری دارویی»، «زیست مواد دارویی» و «شیمی موادخوراکی و آب شناسی» انجام شد.
ظرفیت اولیه پذیرش در رشته های دکتری تخصصی (Ph.D) داروسازی امسال ۲۳۵ نفر لحاظ شده است که ۱۶۹ نفر در دوره بدون شهریه و ۶۶ نفر با پرداخت شهریه پذیرفته می شوند. میزان شهریه از طرف دانشگاه های علوم پزشکی اعلام می شود.
با توجه به این که آزمون ورودی دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های داروسازی شامل دو بخش کتبی و شفاهی است، برمبنای ظرفیت اعلام شده و رتبه و نمره داوطلبان، از قبول شدگان آزمون کتبی، به مرحله دوم (آزمون شفاهی) راه یافته اند.
داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند تمامی رشته هایی را که در آن مجاز شده اند و از نظر مدرک تحصیلی مقطع قبل در آن رشته نیز مجاز هستند (طبق جدول اعلامی در دفترچه انتخاب رشته) در محل های گوناگون پذیرنده رشته، انتخاب کنند؛ اما در نهایت حداکثر به دو رشته، برمبنای نمره و رتبه خود و باتوجه به ظرفیت رشته، به مصاحبه دعوت خواهند شد.1402/05/21
15:07:26
5.0 از 5
267
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ