Go Map نقشه

تسریع کننده نانویی درمان سرطان از راه می رسد

تسریع کننده نانویی درمان سرطان از راه می رسد

به گزارش نقشه، یک نانومحصول تسریع کننده درمان سرطان در ریل تجاری سازی قرار گرفت.به گزارش نقشه به نقل از مهر، شرکت نانوبیوتیکس (Nanobiotix) وارد مذاکرات برای قرارداد با یک شرکت بزرگ دارویی شده است تا با همکاری این شرکت، توسعه و تجاری سازی نانودارویی معروف به NBTXR۳ را تسریع کند.
NBTXR۳ یک تقویت کننده درمان سرطان است که از نانوذرات اکسید هافنیوم تشکیل شده است. این ترکیب یک مرتبه به صورت داخل توموری تزریق شده و با پرتودرمانی فعال می شود. NBTXR۳ دارویی مرکب از نانوذرات بلوری است که برای افزایش کارایی پرتودرمانی ساخته شده است. این نانودارو پیش از تابش پرتو به بیمار به صورت وریدی تزریق می شود و مسؤلان شرکت نانوبیوتیکس معقتداند که اثرات ضد تومور پرتودرمانی را افزایش می دهد؛ ازاین رو بیمار برای انجام جراحی آمادگی بهتری پیدا می کند. NBTXR۳ در هر تومور جامدی که می تواند با رادیوتراپی و در هر ترکیب درمانی، بخصوص مهار کننده های بازرسی ایمنی درمان گردد، استفاده گردد.
بیشتر سرطان های سر و گردن از اپیتلیوم مخاطی در حفره دهان، حلق و حنجره گرفته می شوند. در مجموع آنها بعنوان سرطان سر و گردن (HNSCC) شناخته می شوند. جراحی و رادیوتراپی انتخابهای درمانی پایه برای اغلب بیماران HNSCC مرحله اولیه در نظر گرفته می شوند، اما این درمان ها با عوارض قابل توجهی همراه می باشد. نانوذرات NBTXR۳، که توسط شرکت نانوبیوتیکس ساخته شده برای مقابله با تومورهای جامد سرطان سر و گردن طراحی شده است.
نتیجه کارآزمایی های بالینی نشان داده است هنگامی که در رادیوتراپی از NBTXR۳ استفاده می شود، در کشتن سلول های سرطانی و در کنترل رشد تومور مؤثرتر است. علاوه بر این، فراتر از اثرات NBTXR۳ بعنوان عامل واحد، مطالعات نشان داده اند که اثر ضد توموری درمان شیمی درمانی مبتنی بر سیس پلاتین هنگام ترکیب با NBTXR۳ بهبود یافته است.
سال گذشته فاز سوم کارآزمایی برای ارزیابی NBTXR۳ درمان بیماران سالخورده انجام شد و نتایج نشان داد که اثرات درمانی این ماده به کنترل رشد تومور و تقویت شیمی درمانی کمک می نماید.
نانوبیوتیکس یک برنامه مقابله با سرطان از راه تحریک سیستم ایمنی بدن را شروع کرده است که نانوداروی NBTXR۳ در این خصوص ساخته شده است. نتایج آزمون های بالینی و پیش بالینی انجام شده نشان داده است که این نانودارو نقش مهمی در مقابله با سرطان از راه تحریک سیستم ایمنی بدن دارد.

1402/02/28
05:48:10
5.0 از 5
233
تگهای خبر: طراحی
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ