Go Map نقشه

کفش هوشمندی که با اپلیکیشن کار می کند

کفش هوشمندی که با اپلیکیشن کار می کند

به گزارش نقشه، استارت آپی در میلان کفش های با سیستم بادی، سنسورهای مختلف و اپلیکیشن همراه ابداع کرده که میتوان اندازه ضربه گیرهای کفی آنرا متناسب با فعالیت مورد نظر کاربر تنظیم کرد.


به گزارش نقشه به نقل از نیواطلس، کفش هایی با ضربه گیرهای مختلف راحت و زیبا هستند اما آنها لزوما جهت استفاده در هر شرایطی مناسب نیستند. در همین راستا شرکت «واهو»(Wahu) یک سیستم بادی برای تعبیه داخل کفش ها ابداع کرده که میتوان آنرا برحسب نیاز در ۳ سطح مختلف تنظیم کرد.
این استارت آپ مستقر در میلادی ایتالیا برای جمع آوری سرمایه محصول خویش را در وبسایت کیک استارتر عرضه کرده است. در قسمت پاشنه هر لنگه از کفش های این برند یک کمپرسور مینیاتوری هوا وجود دارد که به مجموعه ای از حفره های هوا در کفی کفش متصل شده است. هنگامیکه هوا وارد حفره ها می شود، هر حفره یک برجستگی لاستیکی را به سمت خارج فشار می دهد و در نتیجه بالشتک یا ضربه گیری بین آنها و کف پای کاربر به وجود می آید. ازاین رو آزاد کردن هوا یک یا همه حفره ها سبب می شود حجم ضربه گیر کوچکتر شود یا از بین برود. کاربر با استفاده از یک اپلیکیشن مخصوص(iOS و اندروید) کمپرسورهای هوا را کنترل می کند. برپایه این ایده زمانی که فرد می خواهد راحتی بیشتری احساس کند، می تواند حجم ضربه گیر را بزرگتر کند. از طرفی ضربه گیر کوچکتر مناسب زمانی است که چابکی و سختی اهمیت بیشتری می یابد. از آنجائیکه سنسورهای فشار، سرعت و محور چرخش در کفش به کار رفته اند، اپلیکیشن همراه آنرا میتوان برای ردیابی مسافت طی شده به کار برد. همینطور این اپ پیشنهاداتی برای بهبود پیاده روی فرد عرضه می کند. یک مرتبه شارژ باتری لیتیوم یونی هر کفش برای ۱۴ ساعت استفاده کافی است. هم اکنون هنوز معلوم نیست بعد از فرسودگی این کفش ها چه اتفاقی برایشان می افتد. هرچند «واهو» ادعا می کند سیستم آن طوری طراحی شده که امکان انجام فرایندهای نگهداری، تعمیر و بازیافت را فراهم می آورد.


منبع:

1401/06/17
23:11:53
5.0 از 5
385
تگهای خبر: ردیاب , سایت , طراحی
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ