Go Map نقشه
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان:

باید از تمام ظرفیت دانشگاه برای گفتمان سازی و تحقق بیانیه گام دوم بهره برد

باید از تمام ظرفیت دانشگاه برای گفتمان سازی و تحقق بیانیه گام دوم بهره برد

به گزارش نقشه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مركزی دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: باید ضمن پرهیز از شتابزدگی، از تمام ظرفیت دانشگاه برای گفتمان سازی و تحقق بیانیه گام دوم استفاده نمود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، حجت الاسلام دادگر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مركزی دانشگاه فرهنگیان در سومین جلسه ستاد هیات اندیشه ورز بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی كه در سازمان مركزی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، بیان كرد: در جهت عملیاتی سازی مفاد بیانیه گام دوم در دانشگاه، هر معاونت باید ظرفیت ها و اختیارات خویش را شناسایی و با عنایت به امكاناتی كه در اختیار دارد به صورت مستقل اقدامات خویش را در جهت بیانیه انجام دهد و این را معطل كمك گرفتن و همكاری با سایر بخش ها نكند و در مرحله بعد به دنبال همكاری و مشاركت با سایر بخش ها و معاونت ها باشد.
وی با تاكید بر اولویت دادن و زمان بندی برای اجرای فعالیت ها در جهت بیانیه تصریح كرد: دوستان دبیرخانه هیات اندیشه ورز جهت تشكیل منظم جلسات كارگروه جدی تر باشند و هر معاونت گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط مجموعه خویش را جهت تحلیل و عرضه بازخورد به موسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری ارسال نمایید.
مسئول نهاد مقام معظم رهبری در سازمان مركزی دانشگاه فرهنگیان در ادامه با عنایت به اظهارنظرهای حاضرین، ضمن تاكید بر لزوم بررسی و مشخص كردن كارهایی كه هر معاونت می تواند به صورت مستقل و هم با مشاركت سایر بخش ها در جهت بیانیه گام دوم انجام دهد، برعملیاتی تر شدن اقدامات به این صورت كه مفاد بیانیه در چارچوب اقدام، فعالیت و برنامه در بودجه كدگذاری شوند، تصریح كرد.
حجت الاسلام دادگر افزود: اینكه برنامه عملیاتی سال ۹۹ همسو و با عنایت به بیانیه گام دوم تنظیم گردد، خوب است ولی حالا هنوز شش ماه فرصت داریم و باید دید هر معاونت با عنایت به امكانات و ظرفیت های خود در همین مدت هم می تواند روی چه مقوله هایی از بیانیه متمركز شود و فعالیت كند. برخی اقدامات هزینه مالی كمی لازم دارند و می شود به گفتمان سازی آنها پرداخت و ریل گذاری ها را انجام داد.
وی با اشاره به اینكه جلسات كارگروه به سمتی برود كه یك گفتمان مشترك حول این بیانیه اتفاق بیفتد؛ البته گفتمانی كه در ورای آن اراده بر تحقق وجود داشته باشد.، خاطرنشان كرد: نكته ای كه دارد مورد غفلت قرار می گیرد و اتفاقاً مورد تاكید مقام معظم رهبری هم هست، گفتمان سازی بیانیه گام دوم است؛ باید دید چه راهكارهای عملیاتی برای تحقق این امر وجود دارد كه در فضای دانشجویی، استادی، مدیریتی و... بتوان این را با مشاركت مخاطبان به یك گفتمان تبدیل كرد؛ بعنوان مثال: برنامه معاونت فرهنگی به جهت اینكه همه دانشجوها یك دور این بیانیه را بخوانند چیست؟ و یا شوراهای صنفی و یا انجمن های علمی بخوانند و برای تحقق بیانیه ایده بدهند.
وی افزود: می توان جشنواره ای برگزار كرد ناظر به عرضه ایده ها جهت نحوه گفتمان سازی و هم تحقق بیانیه گام دوم كه با مشاركت دانشجویانی از حوزه های مختلف همراه باشد و از ایده دانشجویان مختلف استفاده گردد و ایده های برتر مورد تشویق قرار گیرد. همینطور جدولی تنظیم شود كه شامل گزاره ها، متن و جملات كلیدی بیانیه باشد و اقدامات و فعالیت هایی كه می شود در جهت آن گزاره ها صورت گیرد را دربربگیرد.
مسئول نهاد مقام معظم رهبری در سازمان مركزی دانشگاه فرهنگیان در ادامه اظهار داشت: شكل گیری كارگروه ها در حوزه های مختلف دانشگاه قابل اتكا و امیدواری است و جای تشكر دارد، اما سرعت با افق های مطلوب متناسب نیست و باید ضمن پرهیز از شتابزدگی، از تمام ظرفیت دانشگاه برای گفتمان سازی و تحقق بیانیه استفاده نمود. همینطور گزاره ها باید مورد بازنگری قرارگرفته و آن هایی كه با مأموریت و رسالت دانشگاه فرهنگیان مرتبط تر هستند شناسایی شوند.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام دادگر در انتها تصریح كرد: زمانی كه گزاره ها جمع و جورتر و دقیق تر شد و كار به نقطه مناسبی رسید، جلسه ای با مؤسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری گذاشته شود و هیأت اندیشه ورز و كارگروه ها گزارشی از اقدامات و برنامه های عملیاتی خود عرضه كنند و از راهنمایی ها و مشاوره مؤسسه هم استفاده كنند.
1398/06/22
15:01:16
5.0 از 5
4787
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ