Go Map نقشه
براساس تحقیقات جدید انجام شده

دمای بحرانی برای انسان چند درجه است؟

دمای بحرانی برای انسان چند درجه است؟

به گزارش نقشه، دانشمندان دریافته اند که یک دمای بالای بحرانی(UCT) بین ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتی گراد برای انسان وجود دارد که فراتر از آن، مصرف انرژی متابولیک افزایش خواهد یافت. این پژوهش نه تنها چگونگی واکنش بدن انسان به دمای بالا را روشن می کند، بلکه پیامدهایی برای بخش های مختلف همچون محیط های کاری، ورزشی، پزشکی و سفرهای بین المللی هم دارد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از اس دی، تحقیقات درحال انجام توسط پروفسور لوئیس هالزی و گروهش در دانشگاه روهمپتون(Roehampton) در بریتانیا مشخص کرده است که یک دمای بالای بحرانی(UCT) برای انسان وجود دارد و احتمالا بین ۴۰ درجه سانتی گراد (۱۰۴ درجه فارنهایت) تا ۵۰ درجه سانتی گراد (۱۲۲ درجه فارنهایت) است. حالا تحقیقات بیشتری برای توضیح این افزایش مصرف انرژی متابولیک در دماهای بالا در حال انجام می باشد.
پروفسور هالزی و گروهش دریافته اند که میزان متابولیسم در حالت استراحت، معیاری است که نشان داده است بدن انسان چقدر انرژی مصرف می کند تا به حیاتش ادامه دهد. این میزان زمانیکه افراد در معرض شرایط گرم و مرطوب قرار می گیرند، می تواند بیشتر شود.
پروفسور هالزی می گوید: کار زیادی روی آن محدوده دمایی که گونه های مختلف جانوری ترجیح می دهند در آن محدوده زندگی کنند، انجام شده است. از این نظر که میزان متابولیسم آنها حداقل است و در نتیجه مصرف انرژی آنها کم است، اما به طرز عجیبی، اطلاعات بسیار کمتری برای انسان در دسترس می باشد.
درک دمایی که در آن نرخ متابولیسم انسان آغاز به افزایش می کند و این که چگونه بین افراد مختلف، متفاوت می باشد، می تواند پیامدهایی برای شرایط کاری، ورزشی، پزشکی و سفرهای بین المللی داشته باشد.
پروفسور هالزی می افزاید: این پژوهش دانشی بنیادی در مورد نحوه واکنش ما به محیط های غیربهینه و این که نرخ بهینه بین افراد با خصوصیت های مختلف، متفاوت می باشد، عرضه می کند.
پروفسور هالزی و گروهش همینطور درحال بررسی چگونگی تاثیر دمای بالای بحرانی بر عملکرد قلب هستند و این که چگونه تأثیرات بر قلب بین افراد با خصوصیت های مختلف مانند سن و آمادگی جسمانی متفاوت می باشد.
وی می گوید: ما تغییرات قابل توجهی را در واکنش های عملکرد قلب به گرما بین دسته های مختلف افراد یافتیم که جدید ترین آنها بین دو جنس است. یعنی به صورت متوسط، مردان و زنان تفاوت های کلیدی در واکنش های قلبی عروقی خود به گرما نشان می دهند.
گروه پروفسور هالزی عملکرد دقیق قلب را با استفاده از یک دستگاه نوار قلب(اکوکاردیوگرافی) پیشرفته اندازه گیری نمود. وی می گوید: به کار بردن این کیت در گرما آسان نبود. این دستگاه از تجهیزاتی است که اغلب در بیمارستان ها می بینید، اما به ندرت در لابراتوار های تحقیقاتی دیده می شود.
این آزمایش ها ادامه دارند و سخنرانی پروفسور هالزی در کنفرانس SEB جدید ترین یافته های آنها را برجسته خواهد نمود.
پروفسور هالزی در انتها اظهار داشت: ما به صورت پیوسته درحال ساختن تصویری در مورد چگونگی واکنش بدن به فشار گرمایی، میزان سازگاری بدن با آن، محدودیت های این سازگاری ها و مهم تر از همه، تنوع واکنش ها بین افراد هستیم. در دنیایی که درحال گرم شدن است، این دانش، ارزش بیشتری پیدا می کند.
منبع:

1402/04/19
18:31:28
5.0 از 5
272
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ