Go Map نقشه

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی منصوب گردید

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی منصوب گردید

نقشه: نقشه: معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی «دکتر صمد نژادابراهیمی» را به سمت «مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی» منصوب نمود.به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صالحی در متن حکم دکتر نژادابراهیمی آورده است:

«با عنایت بمراتب تعهد، تخصص و سوابق اجرائی و علمی بهادار جنابعالی، به سبب این حکم به عنوان "مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی" منصوب می شوید.

انتظار می رود با نصب العین قرار دادن قوانین و اسناد بالادستی در زمینه علم و فناوری، تعامل سازنده با دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی و توجه ویژه به برنامه های ذیل قدمهای مؤثری در راستای نیل به اهداف عالی نظام و اجرای مفاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بردارید.

• توجه ویژه به مرجعیت و دیپلماسی علمی بوسیله نمایه سازی مجلات علمی در پایگاه های معتبر جهانی، پشتیبانی از حضور اساتید و پژوهشگران در مجامع و احراز کرسی در سازمان های بین المللی

• افزایش دقت، سرعت و شفافیت در صدور مجوزها، ارائه آمار و انجام فرآیندها بوسیله تجمیع سکوهای علمی و روزآمدسازی آن ها

• ساماندهی انجمن های علمی در راستای همگرایی و هم افزایی و افزایش اثربخشی آنها در سطح ملی و بین المللی

• بازآفرینی نقش قطب های علمی در راستای حل مسئله و ایجاد دانش فنی و فناوری های مورد نیاز جامعه و صنعت

• آینده نگاری و آینده پژوهشی برای احصاء اولویت های علمی و پژوهشی و برنامه ریزی برای پاسخگویی مناسب به نیازهای حال و آینده کشور

• همکاری و هم افزایی با سایر حوزه های پژوهش و فناوری در سطح ملی و بین المللی در محدوده ماموریت های آن اداره کل

• برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی برای کلیه ذی نفعان در زمینه اخلاق علمی و فعال سازی کمیته های مذکور در دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی

• تدوین سیاست ها و اجرای برنامه های اثربخش برای حمایت، تقدیر و تکریم اساتید، دانشمندان و پژوهشگران برجسته کشور

• برنامه ریزی برای افزایش رؤیت پذیری اساتید، پژوهشگران، دانشمندان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی کشور».

معاون پژوهشی وزیر علوم همین طور در نامه ای جداگانه از خدمات دکتر محسن شریفی، مدیرکل سابق دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی در طول تصدی این مسئولیت تقدیر نمود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، دکتر صمد نژادابراهیمی (زاده تبریز _ ۱۳۵۷) دارای دکترای زیست شناسی دارویی (فیتوشیمی) از دانشگاه بازل کشور سوئیس و دانشیار فیتوشیمی در پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی است. از سوابق اجرائی وی می توان به مدیرگروه فیتوشیمی، معاون پژوهشی پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی، مدیرکل پشتیبانی پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی اشاره نمود.

دکتر نژادابراهیمی تحقیقات گسترده ای در زمینه گیاهان دارویی و شیمی ترکیبات طبیعی داشته و تا حالا بیش از ۲۰۰ مقاله علمی داوری شده در مجلات بین المللی با ضریب تاثیر بالا به چاپ رسانده و مجری چندین طرح در این عرصه بوده است.

از موفقیت ها و افتخارات وی نیز می توان به دانشجوی نمونه کشوری، قرار گرفتن در فهرست دانشمندان یک درصد ISI در دو سال متمادی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، محقق جوان برگزیده چهاردهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی و محقق جوان برتر فرهنگستان علوم پزشکی ایران اشاره نمود.

منبع:

1401/08/29
14:44:59
5.0 از 5
375
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ