Go Map نقشه
وزیر علوم:

رفتار پدرانه و دلسوزانه با دانشجویان زندگی و تحصیل آنان را از لطمه حفظ می کند

رفتار پدرانه و دلسوزانه با دانشجویان زندگی و تحصیل آنان را از لطمه حفظ می کند

نقشه: به گزارش نقشه، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: رفتار پدرانه و دلسوزانه با دانشجویان زندگی و تحصیل آنان را از لطمه حفظ می نماید.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی زلفی گل در گردهمایی مدیران حراست دانشگاه های سراسر کشور که با محوریت شروع سال تحصیلی جدید و بررسی رویارویی با مسائل مختلف دانشگاه ها برگزار شد، با تکیه بر رفتار مدبرانه و توأم با سعه ی صدر نیروهای حراست با دانشجویان اظهار داشت: باید پویایی و نشاط محیط دانشگاه حفظ شود و متناسب با روحیات نسل جوان با آنان رفتار نماییم.
وزیر علوم ضمن قدردانی از فعالیت ها و خدمات مدیران و کارشناسان مراکز حراست دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور اظهار داشت: همکاران فعال در بخش های حراست دانشگاه ها فعالیت ارزشمندی را در صیانت از نخبگان جامعه و دارایی های مادی و معنوی این مراکز انجام می دهند و در صف اول خدمت به جامعه هستند.
وی ادامه داد: فعالیت در مجموعه حراست به مهارت ها و ظرایف خاصی نیازمند است و دقت و وسواس ویژه ای می طلبد که امانتداری، سعه ی صدر، حفظ اسرار افراد، تکریم و احترام همه، حفظ و صیانت از منافع ملی و حقوق شهروندی دانشگاهیان همچون خصوصیات لازم برای فعالیت در این حوزه می باشد و چون همکاران ما با نیات خیر و خداپسندانه فعالیت می نمایند، خداوند نیز آنان را یاری می کند.
زلفی گل گفت: همه افراد شاغل در دانشگاه در هر کسوت و حرفه ای که باشند برای دانشجویان نقش تربیتی و الگو دارند و نیروهای مراکز حراست نیز از این جایگاه تربیتی به شدت بیشتری برخوردار می باشند و برخورد پدرانه و برادرانه می تواند مسیر تحصیل و شغلی یک دانشجو را از لطمه حفظ کند.
وی اشاره کرد: مدیران و کارشناسان مراکز حراست در کارگاه های آموزشی شرکت کرده و به مهارت های گفت و گو و ارتباط با افراد مجهز باشند و ظرایف و نکات مهم رفتار با اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان را در نظر بگیرند و اصل احترام همیشه سرلوحه این ارتباط باشد.
وی همین طور اظهار داشت: برنامه ریزی و پیش بینی شرایط و ارتباط مستمر با هیات رئیسه دانشگاه می تواند عامل موفقیت مدیران و کارشناسان حراست در انجام وظایف محوله باشد.
وی خطاب به مدیران مراکز حراست حاضر در نشست سفارش کرد که پیگیر حضور مستمر و مداوم رییس و معاونان دانشگاه ها در جمع های دانشجویی باشند که این اقدام سبب نزدیکی درک مدیران و دانشجویان از شرایط شده و چالش ها را می کاهد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وزیر علوم بر مستندسازی و تجربه نگاری بخش های حراست اصرار کرد و اظهار داشت: تجربیات خودرا در مشکلات و چالش ها مستند کرده و به مدیران بعدی منتقل کنید تا در مواقع نیاز به کار بسته شود.1401/06/30
10:07:10
5.0 از 5
63
تگهای خبر: آموزش , تجربه , تحقیقات , خدمات
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ