Go Map نقشه

آماده سازی موشک جدید چین با توانایی پرتاب ۲۰ ماهواره بصورت هم زمان

آماده سازی موشک جدید چین با توانایی پرتاب ۲۰ ماهواره بصورت هم زمان

به گزارش نقشه، موشک جدید چین که می تواند 20 ماهواره را به صورت هم زمان پرتاب کند، درحال آماده سازی است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، چین درحال تقویت گزینه های خود برای پرتاب ماهواره های کوچک با موشک جدیدی به نام "اسمارت دراگون ۳" (Smart Dragon 3) است که انتظار می رود به زودی برای اولین بار پرواز کند.
اسمارت دراگون ۳ که با نام "Jielong 3" نیز شناخته می شود، آزمایش های جداسازی محموله ها را در هفته گذشته با موفقیت پشت سر گذاشت و طبق گفته شرکت "چاینا راکت" (China Rocket) که توسعه دهنده آنست، حالا برای اولین ماموریت خود وارد مرحله آزمایش پرواز شده است.
اسمارت دراگون ۳ قادر می باشد ۱۵۰۰ کیلوگرم محموله را به "مدار خورشیدآهنگ" (Sun-synchronous orbit) بفرستد.
بر طبق گزارش شینهوا، این موشک مقرون به صرفه و بسیار سازگار می تواند حداکثر ۲۰ ماهواره را بصورت هم زمان پرتاب کند.
شرکت چاینا راکت که زیرمجموعه شرکت "آکادمی فناوری سیستم های پرتاب چین" (CALT) محسوب می شود، از موشک سوخت جامد اسمارت دراگون ۳ بمنظور پرتاب ماهواره برای مشتریان تجاری استفاده خواهدنمود.
جالب اینجاست که این موشک هم از نظر ظاهر و هم از نظر قابلیت به موشک "لیجیان ۱" (Lijian 1) شباهت دارد که بتازگی توسط شرکت "سی ای اس اسپیس" (CAS Space) ساخته شد و با اولین پرواز خود در ۲۷ ژوئیه، شش ماهواره را به مدار فرستاد. این دو موشک، قوی ترین موشک های سوخت جامد برای پرتاب مداری هستند که چین تا حالا توسعه داده است.
شرکت CALT که یکی از دو سازنده اصلی پرتابگرها است، تحت نظارت "شرکت علوم فضایی و فناوری چین" (CASC) قرار دارد. شرکت CALT، موشک سوخت جامد "لانگ مارچ ۱۱" (Long March 11) را توسعه داد که کار خودرا در سال ۲۰۱۵ شروع کرد و تا حالا ۱۳ بار با موفقیت از زمین و دریا پرتاب شده است.
"گلکتیک انرژی" (Galactic Energy) و "آی اسپیس" (iSpace)، دو شرکت خصوصی چینی هستند که موشک های سوخت جامد را برای پرتاب ماهواره های تجاری نیز به کار می گیرند. این در حالیست که شرکت دیگری موسوم به "اکسپیس" (Expace)، مجموعه موشک های سوخت جامد "کوایژو" (Kuaizhou) را مدیریت می کند.
"توماس هروزنسکی" (Tomas Hrozensky)، از پژوهشگران "موسسه سیاست فضایی اروپا" (ESPI) طی مصاحبه ای در ماه مارس اظهار داشت: به نظر من، این باور واضح وجود دارد که این وسایل نقلیه جدید به سبب خاصیت های ذاتی خود به عنوان پرتابگر، به نیازهای مهم بخش فضایی چین و بخش بین المللی پاسخ خواهند داد.1401/05/27
13:15:28
5.0 از 5
189
تگهای خبر: بین المللی , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ