Go Map نقشه

نخستین رویداد تکنولوژی های جدید کشاورزی فردا

نخستین رویداد تکنولوژی های جدید کشاورزی فردا

نقشه: نقشه: نخستین رویداد تکنولوژی های جدید کشاورزی روز چهارشنبه ۲۶ مردادماه از ساعت ۹ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی انجام می شود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، سلسله رویدادهای تکنولوژی های جدید کشاورزی (NAT) با هدف کلان شبکه سازی ذی نفعان حوزه تکنولوژی های جدید کشاورزی، تکمیل زنجیره ارزش این فناوری ها، پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و فعالان حوزه تکنولوژی های جدید کشاورزی، نیازسنجی فناوری و تسریع تجاری سازی فناوری های موجود به همت پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری و با حضور بازیگران مختلف اکوسیستم نوآوری کشاورزی برگزار می گردد.
نخستین رویداد از این سلسله رویدادها روز چهارشنبه ۲۶ مردادماه با محوریت بذر و کشت بافت گیاهی، زیست فناوری گیاهی، کشاورزی عمودی و کشاورزی دقیق و هوشمند در خانه نوآوری و فناوری ایران واقع در سالن ۳۷A محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد. مراسم افتتاحیه نخستین رویداد تکنولوژی های جدید کشاورزی از ساعت ۹ تا ۱۱ روز چهارشنبه با مسئولین مهم از وزارت جهاد کشاورزی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستادهای توسعه فناوری، انجمن های صنفی و شرکتهای دانش بنیان برگزار می شود.
مهم ترین برنامه های رویداد شامل امضای چندین قرارداد انتقال تکنولوژی های جدید کشاورزی به بخش خصوصی، امضای تفاهمنامه چند جانبه تولید هسته های اولیه سالم ارقام میوه های گرمسیری، نیمه گرمسیری، معتدله و سردسیری، سبزی و صیفی و گل و گیاهان زینتی با مشارکت معاونت امور باغبانی، سازمان تات، مؤسسات تحقیقاتی و بخش خصوصی، امضای تفاهمنامه ایجاد شبکه شتابدهی تکنولوژی های جدید کشاورزی، برگزاری نمایشگاه تکنولوژی های جدید کشاورزی با حضور شرکتهای خصوصی و برگزاری دو پنل تخصصی خواهد بود.
پنل تخصصی صنعت بذر ایران با ۸ سخنران از بخش خصوصی، معاونت های اجرایی وزارت جهاد کشاورزی، تشکل ها و صنعت بذر، صندوق مالی و ستاد توسعه زیست فناوری و مؤسسات تحقیقاتی برگزار می گردد و پنل تخصصی صنعت کشت بافت ایران هم با حضور ۷ سخنران از بخش خصوصی، معاونت های اجرایی وزارت جهاد کشاورزی، تشکل کشت بافت، صندوق مالی و ستاد توسعه زیست فناوری و مؤسسات تحقیقاتی برگزار می شود.
در این پنل ها، ضمن مروری بر تجارب موفق و ناموفق در عرصه صنعت بذر و کشت بافت ایران، تکنولوژی های جدید قابل استفاده در این صنایع، نقاط قوت و ضعف و فرصت های اقتصادی و مالی و راهکارهای رفع چالش های موجود در این دو حوزه مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.
بنابر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی؛ ملاقات ها و نشست های B2B با محوریت هم افزایی و توسعه فناوری ها و بازدید از نمایشگاه تکنولوژی های جدید کشاورزی که با مشارکت شرکت ها، مراکز تحقیقاتی، استارت آپ‏ ها و شتاب دهنده های بخش کشاورزی برگزار شده از دیگر برنامه های این رویداد است.1401/05/25
20:44:41
5.0 از 5
192
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ