Go Map نقشه
معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد

افزایش سهمیه جذب هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی

افزایش سهمیه جذب هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی

به گزارش نقشه معاون آموزشی وزارت بهداشت از افزایش سهمیه جذب هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی اطلاع داد و اظهار داشت: هدف ما در معاونت آموزشی وزارت بهداشت، تقویت دانشگاه مجازی علوم پزشکی از نظر نرم افزاری و سخت افزاری است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد با حضور در جلسه تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دانشگاه علوم پزشکی مجازی اظهار نمود: ماهیت جلسات تودیع و معارفه در این دانشگاه متفاوت می باشد چونکه کسی که تودیع می شود عملا خداحافظی نمی کند بلکه بگونه ای با سیستم همکاری علمی دارد. این دانشگاه یک نهال پنج ساله است که به شکلی همه کارکنان این دانشگاه در به وجود آمدن آن نقش داشتند.
وی اظهار داشت: گاهی انسان در زندگی برای انجام ندادن کاری حسرت می خورد و گاهی بلعکس است و از انجام کاری در سالهای قبل احساس خرسندی دارد و تاسیس دانشگاه مجازی از نوع دوم است چونکه اهمیت این دانشگاه در سال ۹۸ و پس از انتشار کرونا در وزارت بهداشت و معاونت آموزشی مشخص شد و دانشگاه مجازی باوجود همه مشکلات و حاشیه ها وظیفه خویش را به خوبی انجام داد.

دکتر باقری فردگفت: ایجاد یک موسسه، سازمان و یک دانشگاه معمولاً کار بسیار دشواری است و همیشه گام اول، سخت ترین قدم است و بطور قطع افراد زیادی زحمت کشیدند که جا دارد از زحمات همه افرادی که در تاسیس این دانشگاه همکاری نمودند، قدردانی نماییم بنابراین تغییرات، همیشه بد نیست چونکه می تواند سبب تزریق انرژی جدید و حرکت شود.

وی اشاره کرد: تغییرات همیشه به معنای کارکرد منفی نفر قبل نیست چونکه در وزارت بهداشت کار ما مانند دویدن های امدادی است که با همکاری به ثمر می رسد و نهایتا به یک امتیاز جمعی دست می یابیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم عده ای به دنبال تعطیلی دانشگاه مجازی بودند که با مشورت ها و اطلاعاتی که کسب شد جایگاه و اهمیت این دانشگاه برای مسئولین وزارت بهداشت مشخص شد و نگاه مثبت وزیر با عنایت به جایگاه آموزشی و دید او نسبت به آموزش که همیشه از آن بعنوان اولویت یاد می کنند یک فرصت است که باید از آن استفاده بهینه نمود.

دکتر باقری فرد اظهار داشت: خوشبختانه دانشگاه مجازی کارهای بسیار زیادی در عرصه تولید محتواهای مجازی در آموزش انجام داده است که باید گسترش یابد و لازم است اقدامات اساسی در مورد تولید و بکارگیری از فناوریهای جدید آموزشی مانند شبیه سازها انجام دهد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص این که باید بگونه ای عمل نماییم که ایران جزو 10 کشور برتر جهان در هوش مصنوعی قرار بگیرد، اشاره کرد: جایگاه پیشرفت هوش مصنوعی، دردانشگاه مجازی علوم پزشکی است.

وی تصریح کرد: هدف ما در معاونت آموزشی وزارت بهداشت، تقویت دانشگاه مجازی علوم پزشکی از نظر نرم افزاری و سخت افزاری است و از لحاظ جذب اعضای هیات علمی، سهمیه خوبی به این دانشگاه اختصاص خواهد یافت اما انتظار داریم طی سالهای آتی این دانشگاه جهش جدی نماید و این پیشرفت به سایر دانشگاه های کشور تسری یابد.

منبع:

1400/10/30
11:05:20
5.0 از 5
660
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ