Go Map نقشه

برنامه های درسی و آموزشی دانشگاه علمی کاربردی نیاز به بازبینی و تغییر اساسی دارد

برنامه های درسی و آموزشی دانشگاه علمی کاربردی نیاز به بازبینی و تغییر اساسی دارد

به گزارش نقشه رییس دانشگاه علمی کاربردی اشاره کرد: برنامه های درسی و آموزشی این دانشگاه نیاز به یک بازبینی و تغییر اساسی در امتداد رفع نیاز بازار کار دارد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر حسین بلندی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در جمع اعضای سازمان مرکزی این دانشگاه، ضمن اعلام این مطلب اظهار نمود: این دانشگاه باید ریل­ گذاری و بسترسازی لازم برای تحقق اقتصاد مقاومتی و دانش ­بنیان را داشته باشد. دانشگاه امروز وظیفه سنگینی برای توسعه خدمت رسانی به بازار اشتغال و رفع نیازهای بازار کسب وکار را برعهده دارد.
وی بیان کرد: یک برنامه جدی و بسیار وسیعی در دستور کار دانشگاه قرار دارد تا خیلی از برنامه­ های درسی و دوره­ های آموزشی دانشگاه را بازبینی، بروز رسانی و توسعه دهد. دراین زمینه یک کار اجرائی بسیار سنگین بر عهده حوزه معاونت آموزشی و دفتر برنامه­ ریزی درسی دانشگاه وجود دارد. دانشگاه باید هدفی که کشور برای آن از ابتدا مشخص کرده و تاسیس این دانشگاه برآن مبنا بوده است را محقق سازد و انحرافاتی که در این راه به وجود آمده است، باید در مدت کوتاهی اصلاح گردد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اشاره کرد: دانشگاه می ­تواند در خیلی از چالش­ های اقتصادی و در حوزه تحقق اقتصاد مقاومتی و درون ­زا و اقتصاد دانش ­بنیان و خیلی از مسائل اساسی کشور نقش ­آفرین باشد. دانشگاه باید قوه محرکه و پیش ­برنده خیلی از حرکت­ های ملی در کشور باشد که تابحال توجه لازم به آن نشده است. باید در دانشگاه با عقلانیت مسائل و مشکلات را شناسایی و مدیریت نماییم. تمام حرکت ها و فرآیندهای اجرائی دانشگاه باید بر مدار عقلانیت شکل گرفته و توسعه یابد.
منبع:

1400/09/11
14:33:46
5.0 از 5
652
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ