Go Map نقشه
در بازدید معاونان وزیر از پارك فاوا مطرح شد؛

بازنمایی جایگاه پارک ICT در زنجیره تحقیق تا توسعه بازار

بازنمایی جایگاه پارک ICT در زنجیره تحقیق تا توسعه بازار

نقشه: معاونان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از پارک فاوا بر ضرورت بازنمایی جایگاه این پارک علمی تخصصی در زنجیره تحقیق تا توسعه بازار ICT تاکید نمودند.به گزارش نقشه به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، بامداد امروز علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات، محمد خوانساری معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات و وحید یزدانیان رییس پژوهشگاه ICT، با همراهی محمد جعفر صدیق رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات از این پارک بازدید نمودند.
در این بازدید علی اصغر انصاری با اشاره به لزوم تعامل بیشتر بخش های مختلف در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: وظیفه ما در وزارت ارتباطات این است که بیش از پیش، با برنامه ریزی جدید و افزایش تعاملات، ظرفیت های موجود را شکوفا نماییم و برای شروع هم، جمع امروز می تواند آغازی برای تعامل بیشتر و هم افزایی بهتر باشد.
وی با اعلان اینکه باید مسائل زیرمجموعه های وزارت ارتباطات مدون شود تا در سطح عالی بتوانیم مسائل را حل نماییم، اظهار داشت: در شبکه ملی اطلاعات برنامه زمان بندی داریم. اید با برنامه ریزی سرعت بیشتری به انجام کارها داد تا بتوان در زمان مقرر به اهداف دست یافت.
محمد خوانساری رییس سازمان فناوری اطلاعات نیز در این بازدید، با تاکید بر اینکه تنها راه پیشبرد برنامه ها، داشتن یک برنامه هم افزا است، اظهار داشت: نگاه این برنامه باید به زنجیره خدمات و تکالیفی که می تواند عرضه نماید باشد تا نهایت هم افزایی و تشریک مساعی رخ دهد.
وحید یزدانیان، رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این بازدید اظهار داشت: باید نه فقط باور وزارت ارتباطات به ظرفیت های پارک فاوا افزایش پیدا کند، بلکه کمک نماییم تا پارک به جایگاه خود نزد بخش خصوصی و استارت آپی هم برسد.
وی اضافه کرد: بمنظور توسعه کارهای پارک فاوا، پژوهشگاه آماده همکاری در بازنمایی جایگاه آن در زنجیره تحقیق تا توسعه بازار ICT را دارد. باید زنجیره بازیگران تبیین و جای هر یک از بازیگران در زنجیره تحقیق تا بازار مشخص شود.
یزدانیان با بیان برخی مشکلات زیرساختی پارک فاوا اضافه کرد: با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این مشکلات زیرساختی به سرعت ح ل و فصل شود تا موضوع فعالیت پارک کامل شود و شرکت های خصوصی فعال در این منطقه هم که تجربه جدیدی کسب می کنند، بدون مشکل به کار ادامه دهند.
در این بازدید دکتر صدیق رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز با ارائه گزارشی جامع از شرایط و مسائل پارک، خواهان تهیه بیزنس مدل بخش و برگزاری جلسات منظم در این خصوص شد.


منبع:

1400/08/25
10:34:19
5.0 از 5
822
تگهای خبر: بازار , تجربه , خدمات , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ