Go Map نقشه

تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای رتبه های برتر ارشد علوم پزشکی

تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای رتبه های برتر ارشد علوم پزشکی

به گزارش نقشه وزارت بهداشت ضمن اعلام ضوابط پذیرش دانشجو و ادامه تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس برای رشته های مورد پذیرش از راه آزمون کارشناسی ارشد سالجاری اعلام نمود و این ضوابط جهت پذیرش دانشجو اجرا می شود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، بر این اساس دانشگاه تربیت مدرس در سال ۱۴۰۰ برای رتبه نخست آزمون سراسری مرکز سنجش آموزش پزشکی (که حداقل ۴ دانشگاه دولتی در آن رشته امسال پذیرش دانشجو دارد) سه میلیون تومان هدیه در نظر گرفته است که یک سوم مبلغ هدیه حداکثر تا آخر نیم سال دوم تحصیلی و الباقی به تدریج در خلال نیم سالهای بعدی و برپایه کسب حد نصاب شاخصه های پیشرفت تحصیلی توسط دانشجو پرداخت می شود.
همینطور برای پشتیبانی از رساله تحصیلی کلیه دانشجویان دوره روزانه، از یک تا دو میلیون تومان ا عتبار پژوهشی در نظر گرفته شده است و علاوه بر اعتبار پژوهشی رساله به دانشجویان رتبه های ۱ تا ۳ روزانه آزمون سراسری مرکز سنجش آموزش پزشکی (که حداقل ۴ دانشگاه دولتی در آن رشته امسال پذیرش دانشجو دارند)، برپایه ضوابط دانشگاه اعتبار ویژه پژوهشی(گرنت) اختصاص خواهد داد.
براین اساس به دانشجویان رتبه اول آزمون سراسری مرکز سنجش آموزش پزشکی ۲/۵ میلیون تومان گرنت، دانشجویان رتبه دوم آزمون سراسری دو میلیون تومان گرنت و دانشجویان رتبه سوم آزمون سراسری یک میلیون و هفتصد هزار تومان گرنت اختصاص خواهد یافت.
دانشگاه به دانشجویان رتبه اول (در رشته هایی که حداقل ۴ دانشگاه دولتی در آن رشته امسال پذیرش دانشجو دارند)، مبلغ پنج میلیون تومان وام قرض الحسنه دراز مدت با شرایط و ضوابط معاونت دانشجویی پرداخت می کند و به رتبه های ۱ تا ۵ آزمون سراسری مقطع کارشناسی ارشد دوره روزانه، طبق ضوابط امتیاز بیشتری برای سکونت در خوابگاه مجردی از نیمسال دوم داده می شود.
به کلیه دانشجویان برپایه تبصره ۶ ماده ۵۵ آئین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی، (در صورت گذراندن دروس مربوط و شرکت در جلسه صلاحیت مدرسی) گواهی صلاحیت مدرسی اعطا خواهد شد.
دانشگاه تربیت مدرس اعلام نموده است که امکان تأمین خوابگاه برای دانشجویان دوره های مازاد و دانشجویان روزانه شاغل و بورسیه و بومی را ندارد. با عنایت به محدودیت ظرفیت خوابگاه، واگذاری خوابگاه به صورت مجردی فقط به دانشجویان روزانه و به صورت تدریجی در طول نیم سالهای اول و دوم خواهد بود و مدت سکونت حداکثر تا آخر نیم سال چهارم در مقطع کارشناسی ارشد با پرداخت نقدی اجاره بها در ابتدای هرنیم سال است. همینطور دانشگاه فاقد خوابگاه متأهلی است.
متقاضیان متأهل حائز شرایط دریافت کمک ودیعه مسکن، بر مبنای ضوابط صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجاز به درخواست وام مذکورهستند و به کلیه دانشجویان روزانه و مازاد در سنوات مجاز تحصیلی وعده ناهار برپایه اعتبار تأمینی از جانب صندوق رفاه و قیمت های مصوب این صندوق، در ایام غیر تعطیل از شنبه تا چهارشنبه عرضه می شود.
به دانشجویان روزانه ساکن خوابگاه های دانشگاه، علاوه بر وعده ناهار، وعده صبحانه و شام هم طبق قیمت های مصوب صندوق رفاه و به کلیه دانشجویان مازاد صرفاً وعده ناهار عرضه می شود.
دانشگاه تربیت مدرس برخی از پذیرفته شدگان حائز شرایط در رشته بیوتکنولوژی پزشکی را بعد از گذراندن موفق دروس سال اول تحصیلی انتخاب و به پروژه های مشترک زیست کارآفرینی معرفی نموده تا ضمن گذراندن رساله خود با شرایط مربوطه، علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه، گواهی معتبر زیست کارآفرینی هم دریافت نمایند.
منبع:

1400/07/07
09:50:15
5.0 از 5
794
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ