Go Map نقشه

علایم جاده ای رنگین کمانی ویژه خودرو های خودران

علایم جاده ای رنگین کمانی ویژه خودرو های خودران

نقشه: خودرو های خودران برای شناسایی علایم جاده ای نیازمند فناوری های تازه ای هستند. یک ماده دارای ریزساختارهای جدید که نور را در قالب حلقه های رنگین کمانی منعکس می کند، بدین منظور ابداع شده است.به گزارش نقشه به نقل از نیواطلس، تولید تابلوها و علایم جاده‌ ی با بهره گیری از این ماده درک آنها بوسیله سیستم های بصری کامپیوتری را تسهیل کرده و از وقوع سوانح جاده ای جلوگیری می کند.
تا به حال شناسایی و درک علایم جاده ای مبتنی بر درک شکل و رنگ آنها بوده، اما کامپیوتر ها بر خلاف انسان ها در وضعیت نوری، آب و هوایی و فیزیکی مختلف ممکنست نتوانند این علایم را بسادگی شناسایی کنند و همین مورد ممکنست منجر به تصادف و جرح و قتل شود.
از همین رو پژوهشگران دانشگاه بوفالو یک ماده بازتابی جدید ساخته اند که در صورت تابش نور چراغ های جلو، بازتابی در قالب الگوهای دایره ای شکل چشم نواز و رنگین کمانی به وجود می آورد که بوسیله سیستم های بصری کامپیوتری بسادگی قابل تشخیص می باشد.
این ماده رابط مقعر کوچک نام دارد و از یک لایه نازک از کره های کوچک پلیمری تعبیه شده در نوارهای نازک تشکیل شده است. هنگامی که نور به سطح این ماده برخورد می کند، این میکرو کره ها آنرا در قالب مجموعه ای از دایره های هم مرکز منعکس می کنند و نور سفید حلقه های رنگین کمان ایجاد کرده، یک لیزر تک رنگ، الگوهای حلقه های روشن و تیره را تولید می کند و لیزرهای مادون قرمز الگوهای دایره ای مشابهی ایجاد می کنند. این مواد همین طور می توانند برای تولید سنسورهای الکترونیکی، ابزارهای ضد تقلب و نمایشگرهای بازتابنده مفید باشند.


منبع:

1400/06/11
10:44:21
5.0 از 5
1062
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ