Go Map نقشه
در مراسم ترحیم پدر علم كویرشناسی تاكید شد

وجود ظرافت‎ های رفتاری در کنار اشتیاق برای کارهای اجتماعی در دکتر کردوانی

وجود ظرافت‎ های رفتاری در کنار اشتیاق برای کارهای اجتماعی در دکتر کردوانی

همسر مرحوم پروفسور کردوانی با اشاره به زوایای شخصتی وی اظهار داشت: ایشان آنقدر با شور و اشتیاق فعالیت می کرد و بر نظریه پردازی های علمی و اجتماعی توجه داشت که فرصتی برای سایر امور نداشت، ولی در کنار آن ظرافت های رفتاری داشت که این دین بر من است که این نکات را بازگو کنم.


به گزارش ایسنا فریده گلبو همسر مرحوم پروفسور کردوانی در مراسم ترحیم وی که بصورت آنلاین در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: اگر بخواهیم از شان علمی ایشان سخن بگویم، زیاد گفته شد و سخن نویی نیست و اگر بخواهم از شان اجتماعی، مسیری که وی برای مدارج علمی طی کرده و پس از آن فعالیت فرهنگی شامل تدریس، تحقیق و تالیف مقالات و کتاب های وی بگویم، باز سخن تازه ای ندارم.
وی افزود: بدین جهت من از جایگاه همسرم بهتر است در عرصه پشت جبهه کارهای علمی و تحقیقاتی ایشان و در قالب خانواده بگویم.
گلبو افزود: انسان با شکوه است، به سبب این که هر انسانی منحصر به فرد است و مکمل رفتار اجتماعی و شان علمی، رفتاری است که هر انسانی در محیط خصوصی زندگی اش دارد.
همسر مرحوم پروفسور کردوانی اشاره کرد: اگر بخواهم بصورت کلیشه ای بگویم که ایشان انسان شریف و مهربانی بود، ادای مقصود نخواهد شد و برای آنکه بتوام از زوایای شخصتی وی حرف دیگری بزنم که دیگران نگفته اند، بعنوان تمثیل باید از رفتارهای ایشان در محیط خانه سخن بگویم که مکمل شخصیت اجتماعی وی است.
وی افزود: من یک رمان نویس هستم و بارها پیش آمده که من در اتاق در پشت میز کارم سرگرم نوشتن رمان بودم و دکتر کردوانی در اتاق دیگری در پشت میز کارش از چند زبان زنده دنیا "فرانسه"، "انگلیسی"، "آلمانی" و "فارسی" مشغول استخراج مطالب و تحقیق بود، زمانی که وی خستگی در شانه احساس می کردند، از پشت میزش بلند می شد، برای من میوه می آورد و به من می اظهار داشت که "نوشتن رمان تمرکز بیشتری لازم دارد تا نوشتن کتاب علمی".
گلبو با اعلان اینکه ایشان همیشه اینگونه به من کمک می کرد، اظهار نمود: اگر من در جلسه ای بودم و دیر به منزل می رسیدم، وی در تماس تلفنی به من می اظهار داشت که سوپی را آماده می کند.
وی با اعلان اینکه از این مثال ها از شخصیت دکتر کردوانی بسیار است، اظهار داشت: من با این گفته ها خواستم نسبت به روح ایشان ادای دین کنم و بگویم که آنقدر با شور و اشتیاق فعالیت می کرد و بر نظریه پردازی های علمی و اجتماعی توجه داشت که فرصتی برای سایر امور باقی نمی ماند، ولی چنین رفتارهای ریز و ظرافت هایی داشت و این دین بر من هست که این نکات را بازگو کنم.1400/06/01
21:14:19
5.0 از 5
1192
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ