Go Map نقشه
عضو هیئت رئیسه كمیسیون اجتماعی مجلس در گفت وگو با نقشه:

طرح صیانت از کاربران فضای مجازی منجر به محدودیت اینترنت نمی گردد

طرح صیانت از کاربران فضای مجازی منجر به محدودیت اینترنت نمی گردد

به گزارش نقشه عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس بر ضرورت ساماندهی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تاکید کرد و اظهار داشت: طرح صیانت از کاربران فضای مجازی منجر به محدودیت اینترنت نمی گردد.حسین حاتمی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به اینکه طرح صیانت از کاربران فضای مجازی در مجلس به کمیسیون ویژه ارجاع شده است، عنوان کرد: بررسی طرح صیانت از کاربران فضای مجازی در جلسات عادی مجلس و یا کمیسیون ویژه هر کدام معایب و مزایای خاص خویش را دارد، که قابل بحث است.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی شود خرد جمعی بیشتر دخیل می تواند می باشد در حالیکه در کمیسیون ویژه اتخاذ تصمیم احتمالی یک سویه می تواند اتفاق بیفتد اما فرصت کارشناسی بیشتری حاصل هم در عوض حاصل شود ولی در صحن علنی این تصمیم احتمالش ضعیف است.
وی بابیان اینکه بعضی از نمایندگان خواهان شده بودند تا طرح صیانت از کاربران فضای مجازی از اصل ۸۵ بیرون برود، اظهار داشت: عمده خواسته نمایندگان این بود تا طرح در دستور کار بررسی عادی و علنی صحن مجلس قرار گیرد.
ضرورت ساماندهی فضای مجازی
حاتمی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا طرح صیانت از کاربران فضای مجازی منجر به محدودیت و فیلتر شبکه های اجتماعی می شود و مخالفت یا موافقت شما چه شکلی بود؟ اظهار داشت: بنده با این کیفیتی که عنوان شد با بعضی مواد طرح و بازه زمانی طرح آن و فوریت اش مخالف بودم منتهی به ضرورت سازماندهی آن باور دارم و خرد جمعی منتخبین ملت را باید بپذیریم. ضرورت سازماندهی شبکه های اجتماعی چیزی نیست که بی تفاوت ماند.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در طرح صیانت از کاربران فضای مجازی اینترنت محدود نمی گردد، بلکه فضای مجازی ساماندهی می شود، در بعضی کشورهایی که سطح حاکمیتی آنها از ما پایین تر است، مبادرت به ساماندهی فضای مجازی کرده اند به صورتی که در بعضی کشورها مشخصات و حتی عکس تماس گیرنده در بحث تلفن روی گوشی نمایان می شود و نیازی به ذخیره شماره ها نیست.
مخالف هرگونه محدودسازی اینترنت و شبکه های اجتماعی مجازی هستم
وی به مبحث ساماندهی سیمکارت ها در چند سال قبل و پیشگیری از صدور سیمکارت های فاقد هویت اشاره نمود و اضافه کرد: زمانی در کشورمان برخی ها ده ها سیمکارت بدون هویت داشتند اما از زمانی که ساماندهی سیمکارت اجرا شد از این بابت مشکلی به وجود نمی آید و اجازه نمی دهند سیمکارت های فاقد هویت برای مردم مشکل ایجاد نماید و به شکلی رضایتمندی عمومی بوجود آمد ازاین رو فضای مجازی هم می تواند بر این قاعده قابل تسری باشد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه شخصاً مخالف هرگونه محدودسازی اینترنت و شبکه های اجتماعی مجازی هستم، بیان نمود: مگر میتوان بدون اینترنت در دنیای روبه پیشرفت و توأم با تکنولوژی زندگی کرد. کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت از کاربران فضای مجازی موظف شده تا مشروح مکاتبات و مذاکرات خویش را به اطلاع عموم برساند طبیعتاً جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود.


منبع:

1400/05/31
12:00:22
5.0 از 5
865
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ