Go Map نقشه

انتخاب اساتید دانشگاه فردوسی بعنوان اعضای اصلی شورای اجرائی انجمن ریاضی ایران

انتخاب اساتید دانشگاه فردوسی بعنوان اعضای اصلی شورای اجرائی انجمن ریاضی ایران

مطابق نتیجه نهایی انتخابات شورای اجرائی انجمن ریاضی ایران (دوره مهر 1400 تا 1403)، دکتر فائزه توتونیان، دکتر محمد صال مصلحیان و دکتر مجید میرزاوزیری اعضای هیأت علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد بعنوان اعضای اصلی شورای اجرائی انجمن ریاضی ایران انتخاب شدند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، انجمن ریاضی ایران در فروردین ۱۳۴۹، همزمان با برگزاری دومین کنفرانس ریاضی کشور در دانشگاه صنعتی شریف بمنظور گسترش و ارتقای دانش و فرهنگ ریاضی و بهبود آموزش و پژوهش در دوره های مختلف علوم ریاضی تشکیل شد.
در فروردین ماه سال ۱۳۴۹ نخستین کنفرانس ریاضی ایران با شرکت حدود صد نفر از اعضای هیات های علمی ریاضی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دبیران سرشناس ریاضی، در دانشگاه شیراز اجرا شد. در این گردهمایی پیشنهاد تاسیس انجمن ریاضی ایران به اتفاق آراء مورد تایید قرار گرفت.
به نقل از وزارت علوم، استقبال ریاضیدانان کشور از تاسیس انجمن چنان بود که در مدت کوتاهی اکثریت قریب به اتفاق اعضای هیات علمی ریاضی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به عضویت انجمن درآمدند. پس از آن انجمن توانسته است با گسترش دامنه کارهای خود و در جهت نیل به اهداف تعیین شده قدم هایی بردارد.1400/03/29
19:22:11
5.0 از 5
1139
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ