Go Map نقشه

تولید مواد خوراكی مقاوم تر از بتن با ضایعات مواد غذایی

تولید مواد خوراكی مقاوم تر از بتن با ضایعات مواد غذایی

پژوهشگران دانشگاه توکیو از تولید مواد خوراکی بسیار مستحکم با بهره گیری از ضایعات انواع مواد غذایی آگاهی داده اند. بااینکه این مواد از بتن هم قوی تر هستند، اما کماکان خوشمزه هستند.به گزارش نقشه به نقل از نیواطلس، آمارهای سازمان ملل نشان میدهد که سالانه ۱.۳ میلیارد تن ضایعات مواد غذایی در جهان تولید می شود. بخش زیادی از این ضایعات حاصل مصرف نشدن مواد غذایی در بازه زمانی مشخص شده و فاسدشدن آنها است.
تبدیل ضایعات مواد غذایی به موادخوراکی قابل مصرف و مستحکم بوسیله ترکیب آنها با نوعی جلبک دریایی حاصل می شود. سپس با فرآوری این ترکیبات مواد قویتر از بتن حاصل می شوند. پژوهشگران با بهره گیری از روشی که قبلاً برای ساخت مصالح ساختمانی با بهره گیری از پودر چوب به کار گرفته شده بود، ضایعات غذایی را با یکدیگر ترکیب کرده و در خلأ خشک کرده و سپس پودر کردند و سپس پودرها را آب و برخی چاشنی ها مخلوط کرده و محصول نهایی را در دمای بالا تحت فشار قرار دادند.
این ترکیب نهایی که در مقابل خم شدن مقاومت بالاتری نسبت به بتن دارد، طعم خودرا برای مدتی قابل قبول حفظ می نماید و برای یک دوره آزمایشی چهار ماهه در مقابل پوسیدگی، قارچ و حشرات مقاومت کرد.
حتی افزودن شکر و نمک بر مقاومت این ماده تأثیری نداشت.

1400/03/05
23:15:55
5.0 از 5
1057
تگهای خبر: دانشگاه , محققان
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ