Go Map نقشه
نماینده مجلس:

بودجه و سرمایه صندوق نوآوری را افزایش دادیم

بودجه و سرمایه صندوق نوآوری را افزایش دادیم

نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بودجه و سرمایه صندوق نوآوری را افزایش دادیم به صورتی که می توانند هزار میلیارد تومان به صورت وام از بانک ها بگیرند و به شرکت ها اختصاص دهند.به گزارش نقشه به نقل از مهر، علیرضا منادی سفیدان امروز در رویداد «پیوند» که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد اظهار داشت: دنیا دنیای رقابت است و همه کشورها، کشور ما را زیر نظر دارند. وقتی که دانشمندان ما را ترور می کنند یعنی این کشورها زورشان به کشور ما نمی رسند و درصدد برمی آیند که آنها را حذف فیزیکی کنند تا از ما جلو بزنند یا جلوی ما را بگیرند.
وی با اشاره به اینکه ما با کشورهای همسایه در رقابت هستیم، اظهار داشت: کشورهای همسایه هم در تولید مقاله و هم با شرکتهای ایرانی در حال رقابت هستند که جلو بزنند.
به گفته نماینده مجلس شورای اسلامی، رتبه ایران در زمینه تولید مقاله در حوزه علوم پایه و مهندسی ۱۳ و ۱۴ و در زمینه علوم انسانی ۳۰ است.
منادی سفیدان اظهار داشت: ما باید به صورت یک زنجیره تأمین یکپارچه فعالیت نماییم و در این راستا با افزایش بودجه معاونت علمی و فناوری مبلغ ۴ هزار و ۳۳ میلیارد تومان به آن اختصاص دادیم؛ همینطور در صدد برآمدیم تا بودجه و سرمایه صندوق نوآوری را افزایش دهیم به صورتی که حالا هزار میلیارد تومان به صورت وام از بانک ها بگیرند و به شرکت ها اختصاص دهند.
وی تصریح کرد: تلاش می نماییم تا سازمان برنامه این مبلغ را صندوق و معاونت علمی اختصاص دهد.
منادی سفیدان با اشاره به اینکه وزارت علوم نقطه مهم در جریان ملی و علمی کشور است، اظهار داشت: لازم است که هسته های فناور در دانشگاه ها شکل بگیرند و ارتباط خوبی با سرمایه گذاران داشته باشند.
وی تصریح کرد: پارسال ۵۷۰۰ شرکت دانش بنیان توانستند فروش ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی داشته باشند.
نماینده مجلس اضافه کرد: شرکتهای نزدیک دانشگاه صنعتی شریف هم که در ۲۵۰ هکتار مستقر هستند پارسال ۲ هزار میلیارد تومان فروش داشتند و ۳ هزار نفر در همین دانشگاه مشغول به کار شدند.
به گفته وی این ۵۷۰۰ شرکت دانش بنیان به هیکل ایران نمی آید (برازنده ایران نیست) اظهار داشت: صاحبان دانش بنیان باید بدانند که در صندوق تسهیلات و خدماتی عرضه می شود تا از این خدمات به خوبی بهره ببرند.
وی با اشاره به اینکه جریان علمی تا قبل از اینها در کشور جریان نامنظمی بود اضافه کرد: اما حالا بر مبنای قانون های مشخص و به صورت منظم فعالیتهای علمی و پشتیبانی از آنها انجام می گیرد چونکه حاکمیت علمی باید یکپارچه باشد و این برازنده کشور است.
وی تصریح کرد: لازم است که شرکتهای دانش بنیان هم در زمینه علوم انسانی شکل بگیرند چونکه در خیلی از موارد وجود شرکتهای دانش بنیان فعال در این حوزه می تواند مثمر ثمر واقع شود.

1400/02/28
14:08:32
5.0 از 5
1016
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ