Go Map نقشه

ناسا می گوید انسان ها تعادل انرژی زمین را برهم می زنند

ناسا می گوید انسان ها تعادل انرژی زمین را برهم می زنند

به گزارش نقشه مطالعه جدید ناسا نشان داده است که تغییرات آب و هوایی بسیار واقعی، جدی و ناشی از اعمال انسان ها هستند و در واقع انسان ها در حال بر هم زدن تعادل انرژی زمین هستند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، همه ما تابحال شنیده ایم که انسان ها با افزایش میزان انتشار گازهای گلخانه ای باعث تغییرات آب و هوایی می شوند. اما با این وجود هنوز بعضی از مردم آنرا باور ندارند.
حالا ناسا مطالعه جدیدی عرضه کرده است که حدودا با اطمینان این نظریه را اثبات می کند. تحقیقات جدید با استفاده از مشاهدات مستقیم نشان داد که نیروهای تابشی در اثر اعمال انسانی در حال افزایش می باشد و بر تعادل انرژی کره زمین تاثیر می گذارد و در نهایت سبب تغییر آب و هوا می شود.
"رایان کرامر" سرپرست این مطالعه و محقق مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا اظهار داشت: این نخستین محاسبه نیروی تابشی کل زمین با استفاده از مشاهدات جهانی است که اثرات هواپخش ها و گازهای گلخانه ای را محاسبه می کند. این ها شواهد مستقیمی هستند که نشان می دهند فعالیتهای انسانی سبب تغییر در تعادل انرژی زمین می شود.


ناسا برای دستیابی به این نتایج از "سیستم انرژی تابشی ابرها و زمین"(CERES) بهره برده است که از سال 1997 به صورت مداوم بر روی ماهواره ها مستقر است. هر یک از ابزارهای این سیستم به صورت دقیق میزان انرژی وارد شده به زمین و میزان خروج آنرا اندازه گیری می کنند.
"کرامر" اضافه کرد: اما این مطالعه به ما نمی گوید که چه عواملی سبب ایجاد تغییر در تعادل انرژی زمین می شوند.
ازاین رو محققان باید روشی عرضه کنند تا بگویند چه مقدار از این عدم تعادل انرژی توسط انسان بوجود آمده است. آنها این کار را با مشاهده میزان عدم تعادل ناشی از نوسانات رویدادهایی که اغلب به صورت طبیعی اتفاق می افتند، انجام دادند.
حالا میتوان از این روش جدید برای ردیابی تاثیر انتشار گازهای انسانی بر آب و هوا و موارد دیگر بهره برد.


"گاوین اشمیت" مدیر موسسه مطالعات فضایی گودارد ناسا اظهار داشت: ایجاد یک ثبت و ضبط مستقیم از نیروهای تابشی که با مشاهدات مستقیم محاسبه شده است، به ما امکان می دهد ارزیابی نماییم که مدلهای آب و هوایی چگونه می توانند این نیروها را شبیه سازی کنند. این کار به ما امکان می دهد با اطمینان بیشتری چگونگی تغییرات اقلیمی را در آینده پیشبینی نماییم.1400/01/10
23:25:38
5.0 از 5
1225
تگهای خبر: تحقیقات , ردیاب , محققان
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ