Go Map نقشه

مریخ از دید مریخ نورد استقامت بعلاوه فیلم

مریخ از دید مریخ نورد استقامت بعلاوه فیلم

ناسا به تازگی ویدئویی از دید مریخ نورد استقامت، هنگامیکه در حال پرواز در جو مریخ و آماده شدن برای فرود بر روی سیاره سرخ بود، منتشر نمود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، مریخ نورد استقامت ناسا امکان دارد مرحله"هفت دقیقه وحشت" را به تنهایی انجام داده باشد، اما یک فیلم جدید از فرود این مریخ نورد سبب می شود بینندگان احساس کنند که آنها هم هنگام فرود همراه این مریخ نورد بوده اند.
آژانس فضایی آمریکا ویدئویی را در حساب کاربری این مریخ نورد در توییتر منتشر نمود که این فیلم با جدا شدن سپر حرارتی که به دوربین های استقامت اجازه می دهد برای نخستین بار مریخ را ببینند، شروع شد. در این زمان "استقامت" با استفاده از دوربین های خود مکانی را برای فرود پیدا می کند. مریخ نورد استقامت از سیستم ناوبری خود به نام "Terrain-Relative Navigation system" در حین فرود بهره برد و این سیستم به آن کمک کرد تا از راه یک سری عکس ها محل فرود را پیدا کند و ناسا هم آنها را برای ایجاد یک فیلم بهم متصل کرد.


ناسا این ویدئو را با این متن در توییتر به اشتراک گذاشت که شما در حال مشاهده تصاویر واقعی هستید که من برای فرود دقیق خود استفاده کردم. این ویدئو یک تجربه واقعی از لحظه فرود استقامت به مریخ را عرضه می دهد و درنهایت هم با نشان دادن چرخ های این مریخ نورد در سطح مریخ آخر می یابد. مریخ نورد استقامت(preserverance) که اندازه ای مشابه یک خودرو دارد و پیشرفته ترین رباتی است که تابحال به سیاره ی سرخ فرستاده شده، بعد از هفت دقیقه ترس و اضطراب در تاریخ ۱۸ فوریه ساعت ۴ بعدازظهر به وقت منطقه ی زمانی شرقی و ۲۱ گرینویچ(۰۰: ۳۰ صبح ایران) به آرامی در دهانه ی ۴۵ کیلومتری جزرو فرود آمد. استقامت با کمک سیستم ناوبری مخصوص خود توانست تا دهانه ی جزرو را بررسی کند و در مقابل خطرات احتمالی هنگام فرود آماده باشد.


مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/12/22
13:23:50
0.0 از 5
1055
تگهای خبر: تجربه , خودرو
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ