Go Map نقشه

رشد سریع عضلات با كمك یك پروتئین

رشد سریع عضلات با كمك یك پروتئین

نقشه: پژوهشگران دانشگاه مانش استرالیا پروتئین جدیدی را کشف کرده اند که رشد سریع عضلات را ممکن می سازد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، بااینکه سلول های بنیادی عضله قادر به رشد و ترمیم بافت عضلانی بعد از لطمه دیدگی هستند اما با افزایش سن اثر آنها کم می شود. حالا پژوهشگران استرالیایی پروتئین جدیدی را کشف کرده اند که می تواند موجب تکثیر این سلول های بنیادی شود که این امر برای افرادیکه گرفتار لطمه دیدگی عضلانی هستند یا افراد مسن و کسانی که از تحلیل رفتن عضله رنج می برند، روزنه امید شمرده می شود.
برای مطالعه بازسازی عضله اسکلتی، پژوهشگران آزمایشاتی را بر روی گورخر ماهی انجام دادند. گورخرماهی به سبب سرعت تکثیر سریع، یک مدل حیوانی محبوب برای مطالعه بازسازی سلول است. علاوه بر این آنها موجوداتی شفاف هستند و بنا بر این یک مورد مناسب برای مشاهده عملیات بازسازی هستند.
پژوهشگران هنگام مطالعه بر روی سلول های منتقل شده به محل لطمه عضلانی در گورخرماهی متوجه شدند که ماکروفاژها در ایجاد بازسازی سلول های بنیادی عضله نقش دارند. ماکروفاژها نوعی گلبول سفید خون هستند که در محل هرگونه لطمه یا عفونت در بدن جمع می شوند تا موجب ترمیم شوند. پروفسور کوری(Currie)، محقق این مطالعه آنها را "خدمه پاکسازی سیستم ایمنی بدن" می نامد.
کوری اظهار داشت: آنچه ما مشاهده کردیم این بود که ماکروفاژها به مفهوم واقعی کلمه سلول های بنیادی عضله (سلول هایی که تقسیم و تکثیر می شوند ) را در آغوش می گرفتند. هنگامی که آنها این روند را شروع می کنند، ماکروفاژ حرکت کرده و سپس سلول بنیادی عضله بعدی را در آغوش گرفته و خیلی زود زخم بهبود می یابد.
با بررسی بیشتر، پژوهشگران دریافتند که هشت ماکروفاژ مختلف ژنتیکی در محل لطمه دیدگی جمع می شوند و این در حالیست که مدت ها تصور می شد فقط دو نوع ماکروفاژ در بدن وجود دارد. با تجزیه و تحلیل بیشتر، آنها دریافتند که یک ماکروفاژ تازه کشف شده، پروتئینی به نام NAMPT آزاد می کند. پژوهشگران سپس پروتئین مذکور را به یک مدل موش که گرفتار تحلیل رفتن عضله بود منتقل کردند و مشاهده نمودند که این امر سبب بازسازی سریع عضلات می شود.
پژوهشگران می گویند که آنها در حال مذاکره با برخی از شرکت های بیوتکنولوژی در مورد استفاده آن در انسان ها هستند.
یافته های این مطالعه در مجله " Nature " منتشر گردید.

منبع:

1399/11/24
23:27:03
0.0 از 5
1069
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ