Go Map نقشه
سرپرست جهاددانشگاهی هرمزگان:

بزرگترین دستاورد مناظره دانشجویی تقویت اعتماد به نفس، وحدت و خودباوری جوانان است

بزرگترین دستاورد مناظره دانشجویی تقویت اعتماد به نفس، وحدت و خودباوری جوانان است

به گزارش نقشه هرمزگان سرپرست جهاد دانشگاهی استان هرمزگان اظهار داشت: بزرگترین دستاورد مسابقات مناظره دانشجویی تقویت اعتماد به نفس، وحدت، صمیمیت و خودباوری جوانان و در یک کلام ارتقاء سرمایه های اجتماعی جامعه است.محمد دل پسند بامداد امروز)۱۶ بهمن ماه) در آئین تجلیل از برترین ها و داوران مسابقات نهمین دوره مناظره دانشجویی استان هرمزگان، مناظره را همچون روش های جذاب آموزش دانست و اظهار داشت: مناظرات دانشجویی باید بە گونەای باشد کە افراد شرکت کنندە از بیان کردن آرا و نظرات خود هراسی نداشتە و قادر بە بیان آشکار و روشن و دفاع از تفکرات خود باشند.

وی خاطرنشان کرد: مناظره همینطور باعث می شود دانشجویان آنچه را آموخته اند در عمل به کار بگیرند و باید توجه داشته باشند مناظره اخلاق محور و اخلاق مدار و بر مبنای مستندات علمی پیش برند.

سرپرست جهاد دانشگاهی هرمزگان افزود: مناظرات باید اخلاق محور باشد و باعث تقویت روحیە انتقاد پذیری و بالارفتن آستانەی تحمل شرکت کنندگان باشد.

دل پسند مناظرات دانشجویی را تمرینی برای ورود به عرصه های گسترده تر اجتماعی و تبیین مواضع در این حوزه ها دانست و اظهار داشت: علاوه بر این، مناظره تمرینی برای کار گروهی، افزایش تاب آوری و آستانه تحمل، تقویت تفکر خلاق و تمرین گفتگو است.وی تصریح کرد: از مهم ترین نکاتی که در مناظره مد نظر قرار می گیرد و دانشجویان باید آنرا رعایت نمایند، آداب مناظره، احترام طرف مقابل، نقد منصفانه و اخلاق مداری است که شرکت در این مناظرات برای نسل های مختلف بعنوان یک مهارت تبدیل می شود و در طولانی مدت باعث افزایش روحیه گفتمان در جامعه خواهد شد.

سرپرست جهاد دانشگاهی هرمزگان عدم گفتگو و نقد منصفانه را از مشکلات ما در جامعه قلمداد کرد و اضافه کرد: گفتگو انسانها را به هم نزدیک می کند تا از داشته های یکدیگر بهره مند شوند. برنامه مناظره دانشجویی تمرینی بسیار موثر برای ارتقاء فرهنگ گفتگواست و بدون تردید بزرگترین دستاورد آن تقویت اعتماد به نفس، وحدت، صمیمیت و خودباوری جوانان و و در یک کلام ارتقاء سرمایه های اجتماعی جامعه است.

به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، در انتها با حضور سرپرست جهاد دانشگاهی هرمزگان به گروه های برتر لوح تقدیر و هدایایی اهدا شد و از تلاشهای تیم داوری تقدیر گردید.

منبع:

1399/11/16
18:10:26
0.0 از 5
6520
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ