Go Map نقشه

سفر به فضا برای جمع آوری كمك ۲۰۰ میلیون دلاری!

سفر به فضا برای جمع آوری كمك ۲۰۰ میلیون دلاری!

به گزارش نقشه یک میلیاردر آمریکایی که از فناوری های هوایی و هواپیماهای جنگی ثروت زیادی به دست آورده است حالا می خواهد یک پرواز اسپیس ایکس را خریده و به همراه سه نفر دیگر به فضا سفر کند تا در مدار زمین گشتی بزنند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، جارد آیزاکمن(Jared Isaacman) بنیانگذار شرکت Payments Shift۴ است. شرکتی که خدمات پردازش اعتبار عرضه می دهد. مأموریت اینسپیریشن۴ (Inspiration۴) با هدف جمع آوری ۲۰۰ میلیون دلار برای کمک به بیمارستان تحقیقاتی "سنت جود"(St. Jude) در "تنسی"(Tennessee) انجام خواهد گرفت. نیمی از این مبلغ را خود "جارد" پرداخت خواهد نمود.
این مأموریت چهار نفره در اواخر سالجاری با فضاپیمای دراگون(Dragon) شرکت اسپیس ایکس از مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی صورت خواهد گرفت و در مدار زمین قرار خواهد گرفت. مدت زمان این سفر هنوز معلوم نیست.
یکی از کادر بیمارستان "سنت جود" برای این سفر انتخاب شده و هر کسی که تا ماه فوریه به بیمارستان کمک مالی کند در قرعه کشی صندلی سوم شرکت داده می شود و جایگاه چهارم هم به یک فرد صاحب مشاغل که از Shift۴ Payments استفاده نماید تعلق می گیرد.
آیزاکمن می گوید: من واقعا دوست دارم ۵۰ تا ۱۰۰ سال آینده در جهانی زندگی کنم که افراد سوار موشک هایشان می شوند و همراه خانواده و فرزندانشان که لباس فضایی پوشیده اند در ماه گشت و گذار می کنند.
جزئیات سفر کپسول دراگون هنوز درحال بررسی است همچون تعداد روزی که این افراد در مدار خواهند ماند.
خدمه ی این پرواز بدون آموزش به فضا نخواهند رفت، بلکه مورد آموزش فضانوردی تجاری توسط اسپیس ایکس قرار خواهند گرفت و در مورد پرتاب موشک فالکون۹(Falcon ۹) و فضاپیمای دراگون، مکانیک مداری که در گرانش کم رخ می دهد، جاذبه صفر و سایر موضوعات، اطلاعاتی دریافت خواهند کرد.


پس از اعلام این خبر ایلان ماسک(Elon Musk) بنیانگذار و مدیرعامل اسپیس ایکس، به ان بی سی(NBC) اظهار داشت: هر ماموریتی که سرنشین در آن حضور داشته باشند من را عصبی می کند، چونکه خطر آن صفر نیست. هنگامی که یک تکنولوژی جدید حمل و نقل در اختیار دارید باید پیشگام باشد در ابتدا همه چیز گران است اما همانطور که تعداد پرتاب ها بیشتر می شود می توان میزان تولید را افزود و فناوری را بهبود بخشید تا ارزان تر و در دسترس همگان باشد. همه ما در این سفر جارد را همراهی خواهیم کرد و او را همزمان مشاهده می نماییم. این قدمی بزرگ برای در دسترس کردن سفر به فضاست.
در طول این سفر چند روزه، سرنشینان هر ۹۰ دقیقه یک مرتبه یک دور زمین می چرخند و بعد از آخر مأموریت کپسول وارد جو شده و در اقیانوس اطلس فرود می آید.
اگرچه این نخستین سفری نیست که افراد معمولی به فضا می روند اما نخستین سفری است که کاملا توسط این افراد انجام می شود و جدید ترین سفر خصوصی اعلام شده است.
همین ماه گذشته، مرکز هوانوردی فضایی آکسیوم(Axiom) و اسپیس ایکس اعلام نمودند که سه تاجر را به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام می کنند که هر کدام ۵۵ میلیون دلار برای یک صندلی پرداخت کرده اند.
اعضای خدمه "لری کانور"(Larry Conor)، "مارک پاتی"(Mark Pathy) و "ایتان استیب"(Eytan Stibbe) هستند و فضاپیما توسط "مایکل لوپز-الگریا"(Michael López-Alegría)، یک فضانورد بازنشسته ناسا که چهار بار به فضا سفر کرده و الان معاون مدیر "آکسیوم اسپیس" است، هدایت می شود. این سفر برای ماه ژانویه برنامه ریزی شده است.


آیزاکمن مبلغ پرداختی اش را اعلام نمی کند اما می گوید: کمک مالی پیشبینی شده به بیمارستان سنت جود بسیار بیشتر از هزینه ی این سفر خواهد بود.
در حالی که یک فضانورد سابق ناسا همراه تاجران سفر دیگر است، ایزاکمن خود بعنوان فرمانده فضاپیما فعالیت خواهد نمود.
در حالی که کپسول ها برای پرواز خودکار طراحی شده اند یک خلبان می تواند در شرایط اضطراری مأموریت را لغو کند.
آیزاکمن که از بچگی عاشق فضا بود مدرسه را در ۱۶ سالگی رها کرد و حرفه خودش را در زیرزمین خانه شروع کرد که نتیجه ی آن shift۴ بود.
وی در سال ۲۰۰۹ برای برنامه ی جمع آوری کمک "یک آرزو کن" عملیاتی پروازی انجام داد که طی آن رکورد سرعت پرواز را شکست و بعد از آن، بزرگترین ناوگان خصوصی جنگنده های جهان به نام (Draken International) را تأسیس کرد.
وی همینطور می خواهد قبل از سفر خدمه ی خویش را به یک کوه نوردی ببرد تا سخت ترین تجربه خود تابحال را با اردو زدن در کوه در زمستان داشته باشند.
آیزاکمن می گوید: ما مقرر است همدیگر را پیش از سفر به خوبی بشناسیم.1399/11/14
22:49:41
0.0 از 5
1131
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ