Go Map نقشه
نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس:

بودجه ی جهاددانشگاهی متناسب با عملكرد این نهاد نیست

بودجه ی جهاددانشگاهی متناسب با عملكرد این نهاد نیست

نقشه: فارس نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس، عملکرد جهاددانشگاهی در بخش های مختلف را مطلوب ارزیابی و اصرار کرد که بودجه پیشنهادی دولت برای این نهاد متناسب با عملکرد آن نیست.


جلال رشیدی در گفت و گو با ایسنا بیان کرد: بااینکه جهاددانشگاهی طی سالهای تاسیس تا حالا عملکرد مطلوبی در حوزه های فرهنگی، آموزشی، پژوهش و فناوری از خود به معرض نمایش گذاشته اما بودجه ای که دولت سالانه در لایحه بودجه برای این نهاد اختصاص می دهد متناسب با عملکردها نبوده است.
او با اشاره به اینکه تلاش خواهیم کرد تا در کمیسیون تلفیق با نگاه مثبت بودجه جهاددانشگاهی برای سال آینده افزایش یابد، اعلام نمود یکی از این نگاه های مثبت افزایش سقف اعتباری پیش بینی شده از صندوق توسعه ارزی به بیش ۱۵ میلیون یورو است.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود مزیت های بالای کشاورزی در سراسر استان فارس، خصوصا شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد از جهاددانشگاهی فارس درخواست نمود تا امکان سنجی جهت راه اندازی مزارع گل محمدی و فرآوری این گل در قالب طرح عصاره گیری انجام و طراحی و هدف گذاری برای ایجاد صنایع متناسب را داشته باشند تا هم شاهد اشتغالزایی و هم بالقوه شدن برخی پتانسیل های کشاورزی به شکل عام در سراسر فارس و به شکل خاط در آن شهرستان ها باشیم.
رشیدی تصریح کرد: این شهرستان ها نه فقط قابلیت اجرای طرح عصاره گیری گل محمدی دارند بلکه می توان برای فرآوری داروهای گیاهی و گیاهان معطر در آنها هم برنامه ریزی کرد.
او همین طور با اشاره به این مساله که ۱۰ درصد از مراکز ناباروری کشور متعلق به جهاددانشگاهی است، خواهان توسعه این مراکز در سطح فارس شد.
نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس به اجرای موفق اصلاح نژاد دام بعنوان یکی از طرح های فناورانه جهاددانشگاهی هم اشاره و خواهان انجام امکان سنجی این مهم توسط جهاددانشگاهی در فارس شد تا یکی از چرخه های اصلاح نژاد دام در این استان خصوصاً شهرستان های متبوع ایجاد شود.
رشیدی همین طور با اشاره به ظرفیت های استان فارس و توانمندی های جهاددانشگاهی، اصرار کرد که این نهاد باید نگاهی نوآفرین و پشرو به فارس داشته باشد.
منبع:

1399/09/28
15:39:15
5.0 از 5
1234
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , صنایع , طراحی
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ