Go Map نقشه

راهیابی ۱۰ تیم به مرحله نهایی جشنواره كارآفرین دانشگاهی

راهیابی ۱۰ تیم به مرحله نهایی جشنواره كارآفرین دانشگاهی

از ۴۳۷ طرح ارسال شده از طرف ۵۸ دانشگاه کشور به جشنواره کارآفرین دانشگاهی، ۱۰ تیم به مرحله سوم و نهایی این جشنواره که در دی ماه برگزار می شود، راه یافتند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، برگزاری دومین جشنواره کارآفرین دانشگاهی (استارپوزال ۲۰۲۰) از بهمن ماه سال ۹۸ مقارن با شیوع کروناویروس آغاز شد و با درنظر گرفتن تدابیر لازم، در این زمان مخاطبان جشنواره حدود ۷ هزار نفرساعت از رویدادهای آموزشی و دوره های توانمندسازی در زمینه تجاری سازی به صورت وبینار استفاده کردند.
با انتشار فراخوان این جشنواره از جانب پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در شهریور ماه سالجاری تعداد ۴۳۷ طرح، از ۵۸ دانشگاه و ۲۵ استان ایران در وبگاه جشنواره به ثبت رسید.
بعد از انجام پایش اولیه، ۹۵ ایده دارای پتانسیل تجاری شدن با رویکرد بررسی جنبه های علمی-پژوهشی طرح ها، به مرحله اول داوری راه یافتند و در نهایت ۴۰ طرح به مرحله دوم این رویداد راه پیداکردند.
به قول حامد ابراهیمی، رئیس جشنواره کارآفرین دانشگاهی، مرحله دوم این رویداد در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار و از این تعداد ۱۰ تیم بعنوان تیم های برتر انتخاب شدند و این تعداد تیم به مرحله سوم و نهایی که مرحله معرفی تیم ها به سرمایه گذار است، راه یافتند. مرحله سوم و اختتامیه این رقابت در دیماه جاری برگزار می شود.
تیم های راه یافته به مرحله دوم داوری در چهار حوزه فناوری "سلامت"، "کشاورزی" و "امنیت غذایی" و "ساخت و تولید و فناوری های نرم" و در چهار روز و با حضور ۲۵ داور متخصص از شتابدهنده های تخصصی هر حوزه، صندوق های سرمایه گذاری، هولدینگ های صنعتی، پارک های علم وفناوری، اعضای هیات علمی دانشگاه ها و شرکتهای دانش بنیان به رقابت پرداختند.
برگزارکنندگان جشنواره ۲۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی به تیم های برتر، در چارچوب کمک هزینه توسعه فناوری پرداخت می کنند که سهم سه تیم اول به ترتیب ۳۰، ۲۵ و ۲۰ میلیون تومان خواهد بود. همزمان با برگزاری مراحل داوری، تیم هایی که در مرحله شتابدهی قرارداشته یا احتیاج به جذب سرمایه دارند، توسط شتابنده ها و سرمایه گذاران همکار جشنواره مورد حمایت قرار می گیرند.1399/09/25
12:37:09
5.0 از 5
1237
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ