Go Map نقشه

رایزنی لبنان برای پرداخت شهریه كمتر دانشجویانش در بلژیك

رایزنی لبنان برای پرداخت شهریه كمتر دانشجویانش در بلژیك

به گزارش نقشه چندین دانشگاه بلژیكی اعلام نمودند كه از این پس دانشجویان لبنانی این كشور هم شهریه ای برابر با دانشجویان بلژیكی پرداخت خواهند كرد.


به گزارش نقشه به نقل از یودبلیونیوز، "فادی حاج علی" سفیر لبنان در بلژیک به وزیر آموزش و پرورش کشورش اعلام نمود دانشجویان لبنانی که در دانشگاه های والونیا –بروکسل ثبت نام کرده اند، برای سال تحصیلی ۲۱-۲۰۲۰ از پرداخت شهریه معاف هستند.
هیات رئیس دانشگاه های بلژیک هم تایید نمود که جندین دانشگاه و موسسه آموزش عالی، دانشجویان لبنانی را از پرداخت هزینه ثبت نام که برای هر دانشجو سالیانه ۴هزار و ۱۷۵ یورو می شود، معاف کرده اند.
در عوض، از این پس دانشجویان لبنانی به اندازه دانشجویان بلژیکی در دانشگاه های این کشور شهریه پرداخت خواهند کرد که مبلغی حدود ۸۳۵ یورو در سال می شود.
ازاین رو هر دانشجوی لبنانی با این قانون جدید، در هر سال ۳ هزار و ۳۴۰ یورو پس انداز خواهد نمود.
سفیر لبنان اظهار داشت: مذاکرات با سایر دانشگاه ها مانند دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند، در حال انجام می باشد تا به موفقیت هایی مشابه این مورد دست پیدا نماییم. در این مرحله حساس، ضروی است که دانشجویان آن بتوانند برای آینده خود و لبنان، در خارج از کشور درس خوانده و فارغ التحصیل شوند.
جوانان لبنانی که در خارج از کشورشان تحصیل می کنند، ماه ها است که به علت بحران اقتصادی در لبنان و دسترسی محدود والدین به وجوه خود در بانک ها، برای تأمین هزینه های تحصیل گرفتار مشکل شده اند و در این راستا، تهمیدات دولت این کشور برای کمک به این دانشجویان در حال افزایش می باشد.
منبع:

1399/08/26
21:34:21
5.0 از 5
1601
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ