Go Map نقشه
طبق تحقیق جدید؛

ویروس كرونا هنگام بلند صحبت كردن منتشر می شود

ویروس كرونا هنگام بلند صحبت كردن منتشر می شود

نقشه: تحقیقی جدید نشان میدهد بلند صحبت كردن منجر به انتشار قطرات ریز آب دهان فرد در فضای بسته می شود و همین مورد سبب می شود ویروس كرونا به مدت 14 دقیقه در هوا معلق بماند.به گزارش نقشه به نقل از تلگراف، تحقیقی جدید نشان میدهد بلند صحبت کردن، سبب می شود ویروس کرونا به مدت ۱۴ دقیقه در هوا معلق بماند.
محققان متوجه شدند هنگامیکه افراد با صدای بلند حرف می زنند، هزاران قطره کوچک به اطراف شان پراکنده می شود. این قطرات برای مدتی طولانی تر از تصور پژوهشگران در هوا باقی می مانند.
این تحقیق در نشریه «Proceefings of the National Academy of Sciences of the United States of America» انتشار یافته است. طی این پژوهش هر فردی با صدای بلند و به مدت ۲۵ ثانیه عبارت «سلامت بمانید» را تکرار می کرد و پژوهشگران با بهره گیری از نور لیزر الگوی پراکنده شدن قطرات آب دهان او را بررسی کردند.
دلیل انتخاب استفاده از این عبارت آن بود که واژه سلامت به زبان انگلیسی با H آغاز می شود و ادای آن به انتشار میزان کافی از قطرات آب دهان فرد منجر می شود.
محققان به مدت ۸۰ دقیقه از هوای محیط این آزمایش در فضای بسته فیلمبرداری کردند. در مرحله بعد هر فریم ویدئو بطور جداگانه تحلیل شد تا مشخص شود چه تعداد قطره در هوا باقی مانده است.
پژوهشگران این پژوهش می گویند: ازقبل می دانستیم ویروس های دستگاه تنفسی بوسیله قطرات ریز آب دهان فرد هنگام عطسه یا سرفه دیگران را مبتلا می کنند. اما تابحال نمی دانستیم صحبت کردن نیز هزاران قطره ریز تولید می کند که در هوا می مانند.
این قطرات ممکنست حاوی تعداد زیادی پاتوژن های تنفسی مانند ویروس آنفلونزا باشند.
محققان بعد از پژوهش مذکور به این نتیجه رسیدند که نور بسیار حساس لیزر نشان داد صحبت کردن با صدای بلند هزاران قطره از آب دهان را در ثانیه منتشر می کند. این مشاهدات تایید می کند که به احتمال زیاد صحبت کردن به انتقال ویروس های هوابرد در محیط های بسته نیز منجر می شود.
این تحقیق توسط پژوهشگران انستیتو ملی دیابت و دایجستیو و بیماریهای کلیوی آمریکا در مریلند انجام شده است.


منبع:

1399/02/28
14:18:16
5.0 از 5
2926
تگهای خبر: دستگاه , محققان
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ