Go Map نقشه
معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد

دریافتی دانشجویان رزیدنت در سال 99 اصلاح می شود

دریافتی دانشجویان رزیدنت در سال 99 اصلاح می شود

به گزارش نقشه معاون آموزشی وزارت بهداشت از اصلاح دریافتی های مستقیم و غیر مستقیم دانشجویان رزیدنت در سال ۹۹ اطلاع داد و اظهار داشت: برای تعیین مبلغ افزایش این دریافت ها باید منتظر تصویب بودجه در مجلس شورای اسلامی باشیم.


دكتر علی اكبر حقدوست در گفتگو با ایسنا، در خصوص برنامه وزارت بهداشت برای ساماندهی كشیك های طولانی دانشجویان انترن و رزیدنت اظهار نمود: به صورت كلی فشار كاری در دوره های بالینی بسیار بیشتر از سایر دوره ها و رشته های دیگر است چون كه در رشته های بالینی دانشجویان شب بیداری و كشیك دارند و حتی در بعضی موارد با برخوردهای خشن مواجه می شوند كه این نوع شرایط برای دانشجویان امری جدیدی نیست و از گذشته هم بوده است.
ایشان در ادامه خاطرنشان كرد: دانشجویانی كه وارد رشته های بالینی می شوند باید مقداری توانمندی درونی خویش را بالا برند. باآنكه هم اكنون فشار اقتصادی بر روی این دانشجویان وجود دارد حقوق و یا حق الزحمه ای كه این افراد دریافت می كنند ناچیز است. ضمن این كه در كنار تحصیل كار درمانی هم انجام می دهند. در نتیجه برخی مواقع تحمل برخی از دانشجویان در این عرصه تمام می شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت بر لزوم حمایت های روحی و روانی از دانشجویان بالینی دانشگاه های علوم پزشكی تصریح كرد و اظهار داشت: لازم است در وزارت بهداشت روش هایی برای كاهش استرس های نابجای این دانشجویان داشته باشیم كه البته در همه این موارد یك سری برنامه ریزی های در وزارت بهداشت صورت گرفته است.
حقدوست تصریح كرد: برنامه ما برای سال آینده این است كه دریافت های مستقیم و غیر مستقیم دانشجویان رزیدنت دوره های بالینی اصلاح گردد و تا زمانی كه بودجه مصوب نشود نمی گردد میزان افزایش این دریافت ها را اعلام نمود. باید منتظر تصویب نهایی بودجه سال ۹۹ باشیم.1398/11/08
08:58:35
5.0 از 5
5399
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ