Go Map نقشه

گرمایش زمین توان باروری مردان را می كاهد

گرمایش زمین توان باروری مردان را می كاهد

نقشه: تازه ترین مشكل ناشی از گرمایش روزافزون كره زمین، كاهش قدرت باروری مردان اعلام گردید.به گزارش نقشه به نقل از یو اس ای تودی، نتایج یك بررسی كه توسط دانشگاه East Anglia در انگلیس انجام شده حاكیست همزمان با افزایش دمای كره زمین به دلیل تخریب محیط زیست، توان باروری مردان هم در حال كاهش است و شواهد قطعی و غیرقابل انكاری در این زمینه وجود دارد.
بر همین اساس گرمایش زمین بر میزان استرس و فشارهای روحی مردان هم می افزاید و این امر هم بر تعداد و هم بر توان تحرك اسپرم های مردانه تاثیر منفی می گذارد. تحقیقاتی كه در این زمینه بر روی برخی انواع حشرات انجام شده هم صحت این یافته ها را ثابت كرده است.
با توجه به اینكه طی سال های آینده موج های گرمای بیشتری سراسر كره زمین را فرا می گیرند این نگرانی وجود دارد كه تحول مذكور به كاهش زاد و ولد و مسن تر شدن جمعیت جهان كه چالش های اجتماعی و سیاسی و اقتصادی مختلفی به همراه می آورد، كمك نماید.
پیش از این ثابت شده بود كه شوك های گرمایی توان باروری حیوانات مذكر را پایین می آورد و در مورد انسان ها هم این پدیده باعث می گردد كه دمای بدن بیش از اندازه مجاز افزایش یابد كه نتیجه آن كاهش كیفیت اسپرم هاست.
نكته مهم این است كه موج های گرمایی به توان باروری زنان آسیبی وارد نمی نماید.

1397/08/23
15:42:54
5.0 از 5
4773
تگهای خبر: تحقیقات , دانشگاه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ