Go Map نقشه
یك مقام مسئول دانشگاه آزاد خبر داد؛

700 محصول دانش بنیان دانشگاه آزاد در مرحله صنعتی و نیمه صنعتی

700 محصول دانش بنیان دانشگاه آزاد در مرحله صنعتی و نیمه صنعتی

به گزارش نقشه سرپرست اداره كل امور كارآفرینی و مراكز رشد دانشگاه آزاد اسلامی ​گفت: تابحال ۷۰۰ محصول دانش بنیان این دانشگاه به حالت صنعتی و نیمه صنعتی درآمده و از این تعداد ۱۸۰ محصول وارد بازار شده است.به گزارش نقشه به نقل از دانشگاه آزاد، قباد بهزادی پور سرپرست اداره كل امور كارآفرینی و مراكز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه بازدید از هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در تبریز با اشاره به اینكه مهم ترین رسالت مراكز رشد، تبدیل هسته فناور به واحد فناور است، اظهار داشت: اصلی ترین كاری كه در مركز رشد انجام می شود، تبدیل تیم به شركت نوپا همراه با یك محصول است.
وی تصریح كرد: حدود ۱۰ سال از طریق اندازی مراكز رشد دانشگاه آزاد اسلامی می گذرد و الان ۱۳۵ مركز در واحدهای دانشگاهی سراسر كشور فعالیت می نمایند.
سرپرست اداره كل امور كارآفرینی و مراكز رشد دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در اكوسیستمی كه معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری ایجاد كرده، ابتدا شخص وارد شتاب دهنده می شود و آموزش های مهارتی و اولیه مثل شركت داری و حسابداری و... را یاد می گیرد.
وی خاطرنشان كرد: هنگامی كه یك ایده به بلوغ رسید، به مركز رشد وارد می شود و در آنجا یك شركت راه اندازی می نماید و از حمایت های مالی و معنوی دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار می شود و یك سال فرصت دارد تا با استفاده از ظرفیت ها و امكانات دانشگاه محصول خویش را تولید نماید.
بهزادی پور افزود: زمانی كه محصول شركت ها تولید شد به پارك علم و فناوری برای سرمایه گذاری و توسعه بازار معرفی می گردند.
حدود ۱۸۰ محصول تجاری سازی و وارد بازار شده است
وی با عنایت به فعالیت مراكز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز اظهار داشت: ۲۰ واحد فناور از حوزه های مختلف مانند كفش و چرم، فناوری اطلاعات، روباتیك و... در مراكز رشد این واحد دانشگاهی فعالیت می نمایند كه حدود ۵۰ درصد این واحدها به محصول رسیده و قابل سرمایه گذاری هستند و مقرر است این محصولات به برای سرمایه گذاری به پارك علم و فناوری معرفی شوند.
سرپرست اداره كل امور كارآفرینی و مراكز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۷۰۰ محصول در دانشگاه آزاد اسلامی به حالت صنعتی و نیمه صنعتی درآمده و از این تعداد حدود ۱۸۰ محصول تجاری سازی و وارد بازار شده است.
فعالیت ۴ هزار ۵۰۰ شركت دانش بنیان در كشور
بهزادی پور با اشاره به اینكه حالا ۴ هزار و ۵۰۰ شركت دانش بنیان در كشور وجود دارد، اضافه كرد: اساسا دانشگاه آزاد اسلامی سهم بسزایی در ایجاد شركت های دانش بنیان در كشور دارد، امروز در این دانشگاه حدود هزار هسته فناور، واحد فناور و شركت دانش بنیان فعالیت می نمایند و هر كدام قابلیت این را دارند كه به شركت دانش بنیان تبدیل شوند.
وی تاكید كرد: دانشگاه بیشتر بر رونق كسب و كارهای كوچك و نوپا تاكید دارد، كسب و كارهایی كه دارای نوآوری باشند و به مرور زمان ارتقاء یابند تا به مرحله سرمایه گذاری كلان برسند.
برگزاری اولین نمایشگاه فن بازار در آینده ای نزدیك
بهزادی پور از برگزاری اولین نمایشگاه فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی در آینده ای نزدیك اطلاع داد و اظهار داشت: یك نمایشگاه فن بازار ویژه محصولات دانشگاه آزاد اسلامی اوایل سال آینده برپا می شود كه در آن محصولاتی عرضه خواهد شد كه نمونه نیمه صنعتی دارد و سرمایه گذار می خواهد.
وی اضافه كرد: هدف از تشكیل اداره كل مراكز رشد و امور كارآفرینی تبیین این فرهنگ به جامعه بوده كه دانشگاه آزاد اسلامی یك دانشگاه كارآفرین است.
سرپرست اداره كل امور كارآفرینی و مراكز رشد دانشگاه آزاد اسلامی تصریح كرد: كسی كه دانشگاه آزاد اسلامی را برای ادامه تحصیل انتخاب می كند، باید مطمئن باشد با واردشدن به اكوسیستم نوآوری دانشگاه و گذراندن مراحل شتاب دهنده و مركز رشد و استقرار در پارك علم و فناوری، پس از چهار سال خواهد توانست شركت دانش بنیان داشته باشد.

1398/08/18
17:45:14
5.0 از 5
4710
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ