Go Map نقشه

تلاش صنایع فضایی اروپا برای پرتاب موشك های تقویت كننده

تلاش صنایع فضایی اروپا برای پرتاب موشك های تقویت كننده

نقشه: استارتاپ های اروپایی فعال در حوزه فضا تلاش می كنند با جذب بودجه، نسبت به ارائه و پرتاب موشك های تقویت كننده به فضا اقدام نمایند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، بنظر می رسد كه یك مسابقه فضایی جدید در حال شكل گرفتن است كه بودجه آن از سرمایه گذاری شركت های بزرگی مانند "اسپیس ایكس" (SpaceX) و "بلو اوریجین" (Blue Origin) تامین می شود. صنایع خصوصی فضا هنوز در مراحل ابتدایی خود به سر می برد اما استارتاپ ها و سرمایه گذاران بسیاری در این بخش وجود دارند كه در چند سال اخیر گسترش قابل توجهی داشته اند.
رشد و گسترش استارتاپ های موسوم به "اسپیس تك" (SpaceTech) كه در حوزه پرتاب ماهواره و موشك فعال می باشند، برای پیشرفت خدماتی كه در زندگی روزمره به آنها نیاز داریم همچون جهت یابی و خدمات تحویل بار، بسیار سودمند خواهد بود.
طی 10 سال گذشته، بیشتر از 9 میلیارد دلار روی اسپیس تك سرمایه گذاری شده كه حدودا 60 درصد آن، در حوزه فضا بوده است. دلیل این شكل سرمایه گذاری، تا حدودی به این خاطر است كه مكانیسم های تحویل همچون موشك ها، هم اكنون ظرفیت كافی را برای برآوردن تقاضا دارند؛ بنابراین، تمركز اصلی صنایع خصوصی فضایی هم اكنون آنچه به فضا فرستاده می شود و آنچه از فضا می آید است. آژانس فضایی اروپا نیز هم اكنون بودجه های قابل توجهی را به استارتاپ های نوین اختصاص داده تا زمینه رشد آنها را فراهم آورد.ساختار صنایع فضایی
ساختار اسپیس تك در اروپا، بر اساس دو بخش مهم استوار است. اولین بخش، تولیدكنندگان عناصر مورد نیاز همچون موتور موشك، آنتن ها، حسگرها و اجزایی از این دست هستند. دومین بخش، فضای گسترده و پررونق بازار تجزیه و تحلیل است كه ارزش اساسی ماهواره ها را تعیین می كند.
منبع:

1398/08/06
10:30:40
5.0 از 5
4506
تگهای خبر: بازار , خدمات , صنایع
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ