Go Map نقشه

چمدان خودران هم به بازار آمد

چمدان خودران هم به بازار آمد

نقشه: یك شركت تجاری از عرضه رباتی در چارچوب یك چمدان خودران آگاهی داده كه قادر می باشد در كنار مالك خود حركت نماید و لوازم مسافرت یا خریدهای وی را حمل كند.به گزارش نقشه به نقل از نیواطلس، شركت ایتالیایی پیاگو كه از سال ۲۰۱۷ برنامه ریزی برای تولید چنین ربات هایی را آغاز كرده، این دفعه رباتی برای حمل وسایل مسافرت یا خریدهای روزانه به نام گیتا تولید كرده است.
این ربات می تواند حداكثر ۱۸ كیلوگرم بار را با خود حمل كند و بدون نیاز به دخالت انسان مالك خودرا تعقیب كند. گیتا می تواند با سرعت ۹.۶ كیلومتر در ساعت به سمت مقصد حركت نماید و پس جهت استفاده در محیط های شهری كاملا مناسب می باشد. قیمت این محصول ۲۲.۷ كیلوگرمی ۳۲۵۰ دلار است.

گیتا از فناوری پیشرفته ای برای تهیه نقشه سه بعدی از محیط اطراف خود برخوردار می باشد و از همین طریق و با استفاده از دوربین های خود مسیریابی را ادامه می دهد. همین دوربین ها و تعدادی سنسور یافتن مالك گیتا و تعقیب وی را ممكن می كنند.
باید توجه داشت كه گیتا توان بالا رفتن از پله ها و نیز حركت در سطوح شنی و نیز عبور از چمنزارهای بلند را ندارد. پس در این شرایط باید آنرا از روی زمین بلند كرده و بطور دستی حمل كرد. این محصول بوسیله بلوتوث قابل اتصال به یك اپلیكیشن خاص تلفن همراه نیز هست. این اپلیكیشن برای باز و بسته كردن قفل گیتا یا تعیین افرادی كه می توانند به آن دسترسی پیداكنند، به كار می آید.


منبع:

1398/07/24
00:00:58
5.0 از 5
4855
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ