Go Map نقشه
برای بهره برداری های انتخاباتی؛

رصد اطلاعات موبایل آمریكایی ها شدت می گیرد

رصد اطلاعات موبایل آمریكایی ها شدت می گیرد

نقشه: احزاب سیاسی آمریكا و ستادهای تبلیغاتی وابسته به آنها به دنبال بررسی دقیق اطلاعات قابل استخراج از گوشیهای هوشمند عموم مردم برای بهره برداری های انتخاباتی هستند.به گزارش نقشه به نقل از وال استریت، مهم ترین داده ای كه احزاب سیاسی امریكا به دسترسی به آنها بوسیله گوشیهای هوشمند علاقه دارند، موقعیت مكانی هر فرد است كه بوسیله جی پی اس قابل دسترس است.
ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری امریكا، احزاب سیاسی و گروه های مختلف وابسته به آنها با جمع آوری اطلاعات موقعیت مكانی هر مالك گوشی تلاش می كنند رای دهندگان بالقوه خودرا شناسایی كرده و با دستیابی به تصویری كلی و دقیق از این افراد برای جلب نظر آنها برنامه ریزی كنند.
از این طریق می توان دریافت هر فرد بیشتر در كجا سكونت دارد و محل كار و زندگی وی كجاست. بر همین مبنا می توان برای جلب نظر افراد مورد اشاره و ترغیب آنها به شركت در برنامه های تبلیغاتی و انتخاباتی احزاب سیاسی كه در نزدیكی محل كار و سكونت هر شخص برگزار می شود، برنامه ریزی نمود. همین طور با استفاده از این داده ها موقعیت یابی جغرافیایی برگزاری چنین برنامه هایی و ساماندهی آنها راحت تر و دقیق تر قابل انجام است.
زمانی كه داده های جغرافیایی با اطلاعات شخصی خاص هر فرد پیوند بخورد، ستادهای انتخاباتی درخواهند یافت درخواست از چه اشخاصی برای كمك مالی به ستادهای انتخاباتی، احیانا به نتیجه بهتری منجر می شود و پس دقیقا بر روی همین افراد متمركز می شوند.
كارشناسان آگهی می دهند در شرایطی كه هنوز قوانین خاصی برای جلوگیری از سواستفاده های سیاسی از داده های جغرافیایی كاربران گوشیهای هوشمند در آمریكا وجود ندارد، تداوم این وضعیت می تواند امنیت و حریم شخصی ده ها میلیون نفر را در ایالات متحده به خطر بیندازد.


منبع:

1398/07/21
20:02:31
5.0 از 5
4850
تگهای خبر: موبایل
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ