Go Map نقشه

انتقاد جعفرزاده ایمن آبادی به حذف سهمیه دانشگاهی ایثارگران

انتقاد جعفرزاده ایمن آبادی به حذف سهمیه دانشگاهی ایثارگران

به گزارش نقشه نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هجمه های ناجوانمردانه ای ضد سهمیه دانشگاهی ایثارگران صورت گرفته است. سازمان سنجش و وزارت علوم به جای این كه توضیح دهد چرا پارسال پذیرش این دانشجویان مشكلی نداشت، موجبات توهین به ایثارگران را فراهم كردند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یكشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشكر از نصایح رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای خبرگان و سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل اظهار داشت: در هفته دفاع مقدس در چند شهر شاهد حذف نام شهدا بودیم این اقدام تلخ باید از سوی وزارت كشور محكوم می شد هر كس در هر مقام و جایگاهی كه به خود اجازه داد نام شهدا را حذف كند باید عزل شود. از وزیر كشور انتظار دارم كه گزارشی در این مورد عرضه كند.
نماینده مردم رشت در مجلس در مورد سهمیه دانشگاه ایثارگران اظهار داشت: در هفته دفاع مقدس به جای گرامیداشت جایگاه ایثارگران هجمه های وسیع ناجوانمردانه ای ضد سهمیه های دانشگاهی ایثارگران صورت گرفت. سازمان سنجش و وزارت علوم به جای این كه توضیح دهند چرا برنامه ششم توسعه پارسال در پذیرش دانشجویان مشكل نداشت، موجبات توهین به ایثارگران را فراهم كردند. سازمان سنجش با تغییر رویه برخلاف سنوات گذشته مشكلاتی برای این قشر به وجود آورد. وزیر علوم به جای اصلاح سهمیه ایثارگران لایحه حذف سایر سهمیه های ناحق اعضای هیئت علمی را ابلاغ نمود.
جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه سخنان خود تصریح كرد: در این زمان كه دشمن تمام توان خویش را بسیج كرده است، حذف یارانه مردم گرفتار یا عدم دقت در حذف یارانه ها تشدید كننده مشكلات خواهد بود. دولت در این مورد دقت لازم را داشته باشد.
این عضو مجمع نمایندگان استان گیلان ضمن تاكید به پرداخت مطالبات جامعه ایثارگران و بازنشستگان اظهار داشت: سزوار نیست یك نفر ۳۰ سال كار صادقانه كند و پرداخت دستمزد ۳۰ ساله اش، ۳۰ سال طول بكشد.
وی با اشاره به مشكلات معیشتی فرهنگیان خطاب به وزیر جدید آموزش و پرورش اظهار داشت: فرهنگیان به علت شخصیت اجتماعی مشاغل آزاد انتخاب كنند. شما در زمان رای اعتماد قول دادید برای ارتقای معیشت فرهنگیان اقداماتی انجام دهید هنوز خبری از رتبه بندی فرهنگیان نیست. هیچ دلیل منطقی و قانونی برای عدم اعمال مدرك تحصیلی فرهنگیان وجود ندارد. آموزش و پرورش باید زمینه ارتقای سطح تحصیلی كاركنان خویش را فراهم آورد نه این كه مانع از آن شود.
ایشان در ادامه انتقادات خود به وزارت خانه آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: اخباری در خصوص عدم دریافت دستمزد تصحیح ورقه فرهنگیان به گوش می رسد. از وزیر آموزش و پرورش تقاضا می كنم این مشكلات حل شود. متاسفانه رویه واحدی در جذب نیروهای حق التدریسی وجود ندارد؛ این تعارض و تبعیض موجبات نارضایتی مردم را فراهم نموده است.
نایب رییس فراكسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح وضعیت اشتغال در روستاها خطاب به وزیر كشور اظهار داشت: اگر به دنبال توسعه روستاها و معكوس كردن مهاجرت هستید برای دهیاران فكر جدی كنید دهیاران هیچ گونه رابطه استخدامی نداشته و به علت نداشتن آینده روشن نمی توانند دلگرم روستا باشند. خواه ناخواه دنبال مشاغل دیگر می روند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: با عنایت به خطراتی كه در سواحل جنوبی كشور به وجود آمده است از ساحل امن دریای خزر برای تخلیه و بارگیری كالا استفاده كنید. اقتصاد دریامحور استان گیلان را پویا كنید.
این عضو مجمع نمایندگان استان گیلان خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: مانع از ریختن آب شیرین ۲۲ رودخانه استان گیلان به دریای كاسپین شوید. ساخت سدهای لاستیكی را شروع و به نقطه مطلوب برسانید. سزوار نیست استان گیلان با حجم هزار میلی لیتری باران از بی آبی رنج ببرد.
جعفرزاده ایمن آبادی ضمن انتقاد از واردات برنج اظهار داشت: اگر در مورد كالای برنج با برنامه ای عملی كاری انجام می شد، تحت هیچ شرایطی نیازمند واردات نبودیم دولت تصویب می كند كه در زمان برداشت برنج، برنج وارد نشود. چرا به كشاورزان توهین می كنید؟ در هر فصل برنجی وارد كنید، كشاورز صدمه می بیند.
این عضو مجمع نمایندگان استان گیلان ضمن تشریح جاذبه های گردشگری مناطق شمالی از به سرانجام رساندن مشكلات زیرساختی استان انتقاد نمود و در مورد تقسیمات كشوری اظهار داشت: عدم شهرستانی شدن مناطق مانع توسعه استان شده است وقتی از عوامل وزارت كشور در این مورد سوال می نماییم می گویند حق با شماست، اما رئیس جمهور مانع از اجرای تقسیمات می شود.
جعفرزاده ایمنی آبادی در انتها با اشاره به مولفه های اقتصاد مقاومتی ضمن انتقاد از تعطیلی كارخانجات اظهار داشت: این تعطیلی ها در تناقض با آن مولفه ها است. نگاه به تولید كننده باید تغییر كند. با این بانكهای رباخوار مشكل تولید حل نمی گردد.1398/07/07
19:24:34
5.0 از 5
4829
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ