Go Map نقشه

آیفون ۱۱ امكان شارژ دو طرفه ندارد!

آیفون ۱۱ امكان شارژ دو طرفه ندارد!

به گزارش نقشه گزارشها از آن حكایت می كند كه احتمالاً اپل به رغم به كارگیری سخت افزارهای مورد نیاز، امكان شارژ بی سیم دو طرفه را به صورت نرم افزاری در آیفون های جدید خود غیرفعال كرده است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، آیفون های جدید اپل امكان دارد دارای یك خصوصیت پنهان باشند. "سانی دیكسون" تحلیلگر و نشر دهنده خصوصیت های محصولات اپل با استناد به منابع موثق می گوید هر سه مدل جدید آیفون شامل سخت افزار لازم برای شارژ دو طرفه هستند.
خصوصیت شارژ دو جانبه سبب می شود گوشیها به صورت بی سیم سایر دستگاه های سازگار با فناوری "چی"(Qi) مانند اپل واچ را شارژ كنند. با این وجود اپل گزارش داده است كه امكان نرم افزاری تحقق این خصوصیت را در آیفون۱۱، آیفون ۱۱ Pro و آیفون ۱۱ Pro Max غیرفعال كرده است.
"چی(Qi) یك رابط استاندارد توسعه یافته توسط كنسرسیوم شارژ بی سیم(Wireless Power Consortium) برای انتقال قدرت الكتریكی القایی تا فواصل چهار سانتی متر است. سیستم "چی" شامل یك پد انتقال قدرت و یك گیرنده سازگار در یك دستگاه قابل حمل است. جهت استفاده از این سیستم، دستگاه تلفن همراه در بالای پد انتقال قدرت قرار می گیرد كه آنرا از راه القای الكترومغناطیسی شارژ می كند.
دیكسون گفته است كه چرا اپل این كار را انجام داده است، در حالیكه این مورد شاید مثل یك لكه ننگ بر پیشانی آیفون های جدید ظاهر شود.
قبل از رونمایی از آیفون های جدید در روز سه شنبه، شارژ دو جانبه یكی از مواردی بود كه به نظر می رسید حتما یكی از خصوصیت های جدید آیفون های جدید باشد، چون كه دو تن از سرشناس ترین تحلیل گران و كارشناسان محصولات اپل به نام "مارك گورمن" از بلومبرگ و "مینگ چی كو" كه همواره دو منبع دقیق اطلاعاتی قبل از رونمایی اپل از محصولات جدید خود هستند، گفتند كه آیفون های جدید این خصوصیت را دارا هستند. سپس چند روز پیش از برگزاری رویداد اپل، هر دو پا پس كشیدند و حرفشان را پس گرفتند.
در حالیكه این امكان وجود دارد كه اپل بتواند این خصوصیت را در آینده فعال كند، بعید به نظر می آید كه این كار را در آیفون ۱۱ انجام دهد. چونكه فراهم بودن زیرساخت های سخت افزاری جهت راه اندازی این خصوصیت در هاله ای از ابهام است.
قبل از رونمایی از آیفون ۱۱ شایعاتی پیش آمد كه اپل می خواهد یك ردیاب به نام Apple Tags را معرفی نماید. البته روز سه شنبه این اتفاق نیفتاد، اما اطلاعاتی در وبسایت شركت وجود دارد كه نشان داده است این محصول در راه توسعه و ساخت است.
شارژ دو جانبه باآنكه برای گوشیهای اندرویدی مانند گلكسی S۱۰ یك خصوصیت غرور آفرین خواهد بود، اما برای آیفون می تواند یك مزیت فوق العاده و حیاتی باشد، چونكه برخلاف درگاه USB-C در اندروید، درگاه لایتنینگ اپل از شارژ معكوس پشتیبانی نمی كند، به این مفهوم كه نمی توان دستگاه دیگری را برای شارژ آن به آیفون وصل كنید.
علاوه بر این، خیلی از كاربران آیفون دارای اپل واچ و ایرپاد هستند و حتما از فراهم شدن یك راه جدید و آسان برای شارژ كردن آنها استقبال خواهند كرد.
چیز زیادی نمانده و نیاز نیست خیلی صبر نماییم تا ببینیم این شایعه حقیقت دارد یا نه، چون كه آیفون ۱۱ هفته بعد عرضه می شود و گروه هایی مانند iFixit به جان آن می افتند و دل و روده آیفون های جدید را بیرون می ریزند و همه متوجه می شویم كه آیا امكانات سخت افزاری برای تحقق شارژ دو جانبه در نظر گرفته شده یا خیر.1398/06/23
15:20:02
5.0 از 5
4846
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ