Go Map نقشه

محمدی: جهاددانشگاهی كارنامه روشن و قابل دفاعی دارد

محمدی: جهاددانشگاهی كارنامه روشن و قابل دفاعی دارد

به گزارش نقشه نماینده مردم قزوین، البرز و آبیك در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه جهاددانشگاهی كارنامه روشن و قابل دفاعی دارد، اظهار داشت: در مورد جهاددانشگاهی اعتقاد داریم كه سپردن امور به این نهاد سبب سرعت بخشیدن به پروژه ها می شود و افزایش بهره وری را هم به دنبال دارد.


داوود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیك در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: خیلی از دستگاه ها و سیستم های اداری به لحاظ جمعیت اداری وضعیتشان قابل مقایسه با جهاددانشگاهی نیست؛ جهاددانشگاهی همچون نهادهایی است كه خصوصیت های منحصربه فردی دارد نخستین خصوصیت این نهاد چالاكی آن است.
وی افزود: جهاددانشگاهی از ظرفیت منابع انسانی جوان بهره مند است كه این امر باعث سرعت گرفتن كارها می شود و علاوه بر آن جهاددانشگاهی را بعنوان یك نهاد انقلابی و پیشرو محسوب می نماییم چونكه راندمان كار در این نهاد بالاست.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیك در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: به علت خصوصیت های جهاددانشگاهی است كه مقام معظم رهبری هم تاكید دارند درهای دستگاه های اجرایی به روی جهاددانشگاهی گشوده شود؛ این نهاد در روحیه جهادی و بسیجی ضریب بهره وری بالایی دارد و كارهای خوبی در حوزه های مختلف ازجمله فرهنگی، بهداشت، سلامت و آموزش انجام داده؛ در واقع كارنامه جهاد در بخش های مختلف روشن و قابل دفاع است.

وی خاطرنشان كرد: در مورد جهاددانشگاهی اعتقاد داریم كه سپردن امور به این نهاد سبب سرعت بخشیدن به پروژه ها می شود و افزایش بهره وری را هم به دنبال دارد.

محمدی عنوان كرد: با عنایت به فرمایشات رهبری به مسئولین استان تاكید خواهم كرد از ظرفیت جهاددانشگاهی در استان به نحو مطلوب استفاده كنند چونكه تاكید مقام معظم رهبری تكلیفی است تا گام های بهتر و بلندتری برداشته شود.
استفاده از امكانات در جهت رونق تولید
وی با اشاره به سال رونق تولید تشریح كرد: یكی از طریق های رونق تولید این است كه از امكان سازمانی خود به بهترین نحو بهره برداری كنیم؛ بسیاری از دستگاه های اجرایی امكاناتی دارند كه این امكانات می تواند به سمت رونق تولید بسیج شود ولی شرط این است كه متولی دستگاه مربوطه عزم و اراده جدی در این خصوص داشته باشند؛ اگر هم افزایی و همگرایی برای بسیج امكانات صورت گیرد می توانیم از امكانات موجود در جهت رونق تولید و حل وفصل مشكلات و پر كردن خلأها استفاده نماییم.

رئیس كمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: در خیلی از مناطق بعضی از افراد یك متر جا برای ورزش كردن ندارند؛ این در شرایطی است كه دستگاه های اجرایی بسیاری هستند كه سالن ورزشی خالی دارند.

وی با اشاره به اینكه اگر هم افزایی و همگرایی صورت گیرد می توان قدم های خوبی برداریم، اضافه كرد: پیام رهبری در سال رونق تولید خطاب به مردم و دستگاه های اجرایی این است كه برای تولید و رونق گرفتن آن دست به دست هم دهیم.

محمدی با اشاره به اینكه به لطف الهی و بصیرت مردم در حوزه های مختلف در صدر خاورمیانه قرار گرفتیم، بیان كرد: در خیلی از حوزه های نانوتكنولوژی، بیوتكنولوژی، علوم ماهواره ای، دانش هسته ای، فیزیك لیزری، فضای مجازی، بنیه دفاعی، سلول های بنیادی، تولید علم و فناوری در صدر قرار داریم.
بضاعت جهاد دانشگاهی برای كمك به عرصه پژوهش و فناوری در دوران تحریم
وی افزود: در محیط كسب وكار، اشتغال و اقتصاد بین ۲۵ كشور خاورمیانه در جایگاه ۱۸ قرار داریم كه این امر مطلوب نمی باشد و در سال ۱۴۰۴ باید به جایگاه اول برسیم؛ ۱۲ سال از سند چشم انداز سپری شده است و باید در ۸ سال باقی مانده از رتبه ۱۸ به اول برسیم و این نشان از غفلت دارد كه باید تلاش خویش را چندین برابر نماییم.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیك در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: جهاددانشگاهی از بنیه علمی، تحقیقاتی و پژوهشی خوبی برخوردار می باشد و ثانیاً از منابع انسانی با انگیزه و جوان برخوردار می باشد كه تمامی این مواردی ازجمله مزیت هایی به حساب می آید كه جهاددانشگاهی می تواند به عرصه پژوهش و فناوری در دوران تحریم به كمك كشور آید.1398/05/14
14:22:58
5.0 از 5
5134
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ