Go Map نقشه
با هوش مصنوعی؛

وب سایتی كه سلفی كاربران را به نقاشی رنسانس تبدیل می كند

وب سایتی كه سلفی كاربران را به نقاشی رنسانس تبدیل می كند

نقشه: تعدادی از محققان وب سایتی راه اندازی كرده اند كه با كمك هوش مصنوعی سلفی های افراد را به یك نقاشی عصر رنسانس تبدیل می كند.


به گزارش نقشه به نقل از فیوچریسم، تعدادی از محققان دانشگاه MITو شركت IBM وب سایتی به نام AIPortaits.com را راه اندازی كرده اند كه سلفی های افراد را به یك نقاشی هنری عصر رنساس تبدیل می كند. برای این منظور پژوهشگران یك شبكهgenerative adversarial را با ۴۵ هزار پرتره از آثار هنری عصر رنسانس آموزش دادند. بگفته كارشناسان استفاده از این وب سایت بسیار ساده است. فرد تصویر خودرا آپلود می كند و در مرحله بعد وب سایت تصویر فرد را برمبنای استایل یكی از نقاشان عصر رنسانس به او نشان داده است.
پژوهشگران سازنده این وب سایت تصمیم دارند با كمك این وب سایت و شیوه مذكور سیستم های هوش مصنوعی را ارتقا دهند. بعنوان مثال این سیستم هوش مصنوعی به ندرت تصاویری كه در آنها فرد لبخند زده را بازسازی می كند. این یك اشكال اصلی در سیستم هوش مصنوعی مذكور است. در این وب سایت نوشته شده است: ما افراد را تشویق می نماییم از این وب سایت استفاده كنند تا بدین سان سیستم هوش مصنوعی را ارتقا دهیم. بعنوان مثال اهتمام كنید در تصویر بخندید یا لبخند بزنید. اما در تصویر بازسازی شده لبخند شما دیده نمی شود؟ دلیل این امر آن است كه نقاشان به ندرت افراد با لبخند را طراحی می كردند برای اینكه در گذشته تصور می شد وجود لبخند حالت چهره را خراب می كند. ناتوانی هوش مصنوعی برای بازتولید لبخند نكاتی را درباره تاریخ هنر به ما می آموزد. جالب آنكه این وب سایت ادعا می كند هرگونه تصویر آپلود شده در وب سایت، بدون ذخیره شدن، حذف خواهد شد.


منبع:

1398/05/01
17:51:08
5.0 از 5
4486
تگهای خبر: دانشگاه , سایت , طراحی , محققان
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ