Go Map نقشه
توسط شركت موتورولا ؛

پتنت خودروی خودران پلیس به ثبت رسید

پتنت خودروی خودران پلیس به ثبت رسید

نقشه: شركت ˮموتورولاˮ (Motorola) اخیرا پتنت یك خودروی خودران را به ثبت رسانده است كه عملكرد یك افسر پلیس را دارد و قادر به شناسایی مظنونین حامل مواد مخدر، اسلحه و الكل است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، به زودی مجرمین با استفاده از خودروی خودران "پلیس" و به وسیله آنالیز تنفسی شناسایی و دستگیر خواهند شد.
شركت "موتورولا"( Motorola) موفق به ثبت پتنت یك وسیله نقلیه خودران شده است كه می تواند وجود الكل، اسلحه و مواد مخدر را تشخیص دهد.
موتورولا اعلام نمود: از آنجائیكه دستگیری مجرمین برای كارهای خلاف كوچك، پیچیده و وقت گیر است، انجام این كارها با استفاده از این خودروی سریع تر پیش خواهد رفت. زمان افسران پلیس هم آزادتر خواهد شد.
با استفاده از این خودرو، از مظنونین، عكس برداری شده و با استفاده از فرآیند "تشخیص چهره" تصویر آن ها در پایگاه اطلاعاتی پلیس جست وجو می گردد.

بعد از آنكه چهره مظنون پردازش شد، اقدامات قانونی مرتبط صورت خواهد گرفت.
بعنوان مثال، اگر حمل مواد مخدر یا سلاح در فردی شناسایی شود، یك قاضی كه با سیستم ارتباطی خودرو در ارتباط می باشد، امكان دارد حكم بازرسی و تفتیش خانه مظنون را صادر كند.
توانایی صدور حكم تفتیش پس از بازرسی مظنون در زمانیكه داخل خودرو است، باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان می گردد و احتمال اختلال در شواهد و مدارك را به حداقل می رساند.
سال گذشته، "موتورولا" پتنت یك تلفن همراه را به ثبت رساند كه با استفاده از افزایش حرارت صفحه، قادر به تعمیر خود بود.
فرآیند تعمیر گوشی با استفاده از ماده "پلیمر" صورت می گرفت. چونكه پلیمر ماده ای است كه می تواند به هنگام افزایش دما تغییر شكل بیابد و دوباره به حالت اولیه خود بازگردد.
این پتنت هم در آمریكا به ثبت رسید و به كاربران این امكان را می داد كه با استفاده از یك اپلیكیشن، مشخص كنند كه دقیقا كدام قسمت صفحه نمایشگر موبایل صدمه دیده است.

1397/06/27
15:02:51
0.0 از 5
4916
تگهای خبر: تلفن همراه , موبایل
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ