Go Map نقشه
رئیس دانشگاه های علمی كاربردی خراسان رضوی:

اعتبار دانشگاه علمی كاربردی در وزارت بهداشت

اعتبار دانشگاه علمی كاربردی در وزارت بهداشت

به گزارش نقشه رئیس دانشگاه های علمی كاربردی خراسان رضوی اظهار داشت: وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی ما را بایكوت كرده اند و اجازه ورود به هیچ حوزه كاری در علوم پزشكی را به دانشگاه علمی كاربردی نمی دهند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، مرتضی تشكری در نشست مشترك اعضای كمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی و رؤسای دانشگاه های استان با استاندار خراسان رضوی كه در استانداری برگزار شد، اظهار نمود: ماموریت دانشگاه علمی كاربردی، آموزش های توسعه محور است و برای این كه بتواند به فعالیت خود ادامه دهد، باید با صنایع همكاری داشته باشد، چابك و به روز باشد و خودرا با بازار كار انطباق دهد.
وی افزود: یكی از چالش های دانشگاه علمی كاربردی تمركزگرایی است. باید توجه داشت كه آموزش های علمی كاربردی با تمركزگرایی سازگار نیست و باید حتما چابك باشد. بر این اساس تقاضا داریم برای آموزش های علمی كاربردی به استان ها تفیذ اختیار داده شود و تمركزگرایی را كاهش دهید تا بتوانیم ماموریت خودرا به درستی انجام دهیم.
تشكری با اشاره به چالش های دانشگاه علمی كاربردی، اشاره كرد: در طول ۲۳ سال قبل در آموزش علمی كاربردی سه چالش عمده داشته ایم؛ نخست این كه در این مدت نظام آموزش عالی نتوانسته بخشنامه ها، ضوابط و فرآیندهای آموزش علمی كاربردی را تعیین و مستقر كند.
وی افزود: همین طور ما تنها دانشگاهی هستیم كه برمبنای قانون فعالیتمان می توانیم با دو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی كار نماییم. با این وجود وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی ما را بایكوت كرده و اجازه ورود به هیچ حوزه كاری در علوم پزشكی را به دانشگاه علمی كاربردی نمی دهند. این در شرایطی است كه در گذشته اجازه تدریس برخی موارد غیردرمانی به دانشگاه علمی كاربردی داده شده بود.
رئیس دانشگاه های علمی كاربردی خراسان رضوی با بیان این كه «ضروری است یك معاونت برای آموزش های مهارتی شكل گیرد»، اشاره كرد: همین طور تقاضا داریم آموزش هایی را كه منجر به مدرك نمی گردد، هم بپذیریم. چالش ما در بازار كار مدرك گرایی است و گواهینامه را به رسمیت نمی شناسند. اگر به گواهینامه ها اعتبار دهیم، اینقدر تقاضا برای ورود به دانشگاه به وجود نمی آید.
وی افزود: چالش دیگر اقتصاد آموزش های مهارتی است كه متأسفانه تابحال به آن پرداخته نشده است.


 

1398/04/22
23:53:38
5.0 از 5
4862
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ