Go Map نقشه

طراحی مأموریت دراگون فلای با واقعیت مجازی و افزوده

طراحی مأموریت دراگون فلای با واقعیت مجازی و افزوده

به گزارش نقشه محققان ناسا با استفاده از هدست هولولنز و فناوری های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی برای طراحی و ارزیابی پهپاد دراگون فلای استفاده كردند.


به گزارش نقشه به نقل از مهر به نقل ازهولولنز ریالیتی نیوز، تایتان بزرگترین قمر سیاره زحل است كه طبق تحقیقات ناسا به نظر می آید عناصر لازم برای حیات را در خود دارد. درهمین راستا ناسا اخیرا اعلام نموده مأموریت «دراگون فلای» را برای پژوهش بیشتر در این سیاره اجرا خواهد نمود.
حالا مشخص شده ناسا با استفاده از فناوری واقعیت افزوده هولولنز و هدست مربوط به آن، مأموریت مذكور را طراحی می كند. تعدادی از پژوهشگران دانشگاه جان هاپكینز برای طراحی و آماده سازی این مأموریت شبیه سازی هایی با كمك واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ابداع كردند كه به آنها كمك كرد پهپاد دراگون فلای را در شرایط مختلف در قمر آزمایش نمایند. در اصل این فناوری ها برای توسعه پهپاد دراگون فلای با ۲ پروانه به كار گرفته شدند و به محققان كمك كردند تا طراحی پهپاد را ارزیابی كنند. مأموریت اصلی پرواز در سال ۲۰۲۵ میلادی شروع می شود و فرود روی سطح قمر هم برای ۲۰۳۴ میلادی برنامه ریزی شده است. با عنایت به این زمانبندی واقعیت افزوده هم اكنون تنها راهی است كه به محققان اجازه می دهد عملكرد پهپاد را به صورت واقعی بررسی نمایند. هم اكنون محققان نه تنها از هولولنز برای شبیه سازی های قبل از انجام مأموریت استفاده می نمایند، بلكه تصمیم دارند هنگامیكه پهپاد مذكور به تایتان رسید، برای انجام فعالیت های مختلف در سطح قمر از آن استفاده كنند.


منبع:

1398/04/17
15:44:36
5.0 از 5
4519
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ