Go Map نقشه

صادرات فناوری و دانش فنی روانكارهای ایرانی به 16 كشور دنیا

صادرات فناوری و دانش فنی روانكارهای ایرانی به 16 كشور دنیا

به گزارش نقشه یكی از شركت های فعال در زمینه تولید روانكارهای صنعتی و خودرویی با استفاده از نانو فناوری به دانش فنی تولید این محصولات دست یافته است و تابحال این محصولات به ۱۶ كشور دنیا صادر گردیده است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا یكی از شركت های تولیدكننده روانكارها و روغن های موتور با وارد شدن به حوزه نانو فناوری توانسته است پارسال نانو روانكار و روغن موتور نانویی خویش را به كشور تركیه صادر كند.
این شركت همینطور یكی از برترین تولیدكنندگان نانو محصولات حوزه خودرو در ایران است و تابحال محصولات خویش را به ۱۶ كشور جهان صادر كرده است. ایتالیا، برزیل، تركیه و آذربایجان همچون مقاصد صادراتی این شركت طی سال های اخیر بوده است.
روان كننده ماده ای است كه با قرار گرفتن بین سطوح سبب پایین آوردن نیروی مقاومت در مقابل حركت و به تعبیری نیروی اصطكاك بین آنها شده و در نتیجه كاهش نیروی لازم برای شروع و تداوم حركت نسبی سطوح می شود. چنانچه بتوان به صورت مطلق از تماس سطوح دارای حركت نسبی با یكدیگر جلوگیری كرد، در این صورت می توان اصطكاك و ساییدگی را از میان برد.
از وظایف اصلی یك روان كننده از بین بردن اصطكاك و ساییدگی است و با استفاده از نانو افزودنی ها در این فرایند علاوه بر كاركرد بهتر قطعات، از فرسودگی زودرس آنها كاسته و هزینه های گاهی تحمیلی كاسته خواهد شد. با استفاده از نانو ذراتی كه خاصیت نشر و انتقال حرارت زیادی داشته باشند، این مهم به صورت محسوسی نمایان می شود و به علت پایداری یكسان بودن نانو ذرات در تمام فضاهایی كه روغن در آن جریان دارد، حرارت یكنواخت انتشار می یابد و در عین حال اكسیدكنندگی روغن یا روان ساز را كم می كنند.
نانو ذرات به علت اندازه كوچك می توانند فواصل میكروسكوپی بوجود آمده بین سطوح را كه در اثر درگیر بودن قطعات ایجاد شده، ترمیم كنند و این امر، كاهش اصطكاك را به دنبال دارد. كاهش مصرف سوخت، كاهش گازهای آلاینده خروجی از اگزوز، ترمیم صدمه دیدگی های قطعات درگیر در موتور، افزایش شتاب اولیه خودرو، پوشش دهی یك لایه از نانو ذرات بر روی قطعات داخلی موتور و كاهش اتلاف انرژی تولیدی در موتور به صورت حرارت همچون مزایای این محصول است.
نانو الماس همچون افزودنی های روغن و مواد روان كننده است. این نانو ذرات در تركیب با روانكارها، ضریب اصطكاك سطوح درگیر را به صورت قابل ملاحظه ای می كاهد. نانو الماس نوع جدیدی از دیاموندهای سنتزی است كه ضمن عمل روان كنندگی، لایه نازكی بر روی سطح تماس بوجود می آورد و نانو الماس ذرات منافذ ریز موجود بر سطوح را پر می كند.
یكی دیگر از خصوصیات نانو الماس، شكل كروی این ذرات نانویی است كه اندازه این ذرات ۴ تا ۶ نانو متر است. علاوه بر آن، این نانوذرات دارای خاصیت نشر و انتقال حرارت بالایی است.
این فناوری تنها در كشورهای روسیه و آمریكا تولید شده است و این شركت با استفاده از ذرات نانو الماس و فولرین به دانش فنی این محصول دست یافته است و موفق به پایداری یكنواخت نانو ذرات در تمام سطوح روانكاری خصوصاً نانو الماس شده است.1398/04/07
14:35:37
5.0 از 5
4705
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ