Go Map نقشه
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

مسئولین امانتدار دستاوردهای انقلاب اسلامی باشند

مسئولین امانتدار دستاوردهای انقلاب اسلامی باشند

به گزارش نقشه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بر نقش مهم و سنگین مسئولین در حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی تصریح كرد و اظهار داشت: امام خمینی (ره) دانشگاهیان را محور تحولات جامعه می دانند و ازاین رو باید از دستاوردهای انقلاب اسلامی به منظور دستیابی به اهداف بلند ترسیم شده انقلاب امانتداری نماییم.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، حجت الاسلام رستمی در مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان های بنیان گذار انقلاب اسلامی كه قبل از ظهر امروز برگزار شد، در سخنانی با تاكید بر اینكه برگزاری این نوع مراسمات فرصت خوبی برای بازخوانی آنچه را كه امام (ره) ما را به آن دعوت كرد محسوب می شود، اظهار داشت: شهید مطهری در توصیف شخصیت امام خمینی تاكید می كند من چهار بخش از ایمان را در ایشان دیدم. ازجمله ایمان به خدا و ایمان به راهی كه انتخاب نموده بود؛ ایشان همینطور به مقاومت و حركت در راه نورانی دین و تسلیم نشدن ایمان داشت. در واقع هدف امام در انقلاب یك هدف كوتاه مدت نبود و ایشان آینده بلندمدتی را برای انقلاب اسلامی ترسیم كرده است.


وی در ادامه خاطرنشان كرد: ما از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی و در تمام دوران سختی هم لحظه ای از كاهش و كمرنگ شدن اهداف انقلابی را در ایشان نمی بینیم. در واقع امام با ترسیم اهداف دراز مدت تاكید می كنند باید مقدمه سازی برای ظهور را فراهم نماییم.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها همینطور اشاره كرد: ما مشاهده می نماییم كه در بدترین و سخت ترین شرایط كه اوایل انقلاب با تحریم جدید نفتی، كاهش بودجه، خیانت مرتجعان منطقه و حضور رسمی نظام سلطه در جنگ و … هم امام خمینی (ره) لحظه ای از آرمان های خود دست نكشیدند و حتی در پیام هایی كه پیش از صدور قطعنامه و پس از آن تاكید نمودند عنوان می كنند كه ما دنبال این هستیم كه از ناقوس كلیساها فریاد مرگ بر آمریكا شنیده شود. ازاین رو اینها نمونه های بارز هدفگذاری های دراز مدت امام خمینی (ره) است.
حجت الاسلام رستمی با تاكید بر اینكه امام خمینی (ره) همواره بر امانتداری مسئولین نسبت به نظام و مردم تاكید داشتند، اظهار داشت: ایشان انقلاب اسلامی را امانت بزرگی می دانند كه در اختیار مسئولین قرار داده و مسئولین باید به این امانت بزرگ واقف باشند. ازاین رو این طعمه نیست بلكه امانت است و مردم هم از دیدگاه امام خمینی (ره) ولی نعمت مسئولین هستند. به همین جهت امانتداری سنگین ترین وظیفه مسئولین امروز است.
وی همینطور بر تاكید بر حفظ هویت دینی انقلاب اسلامی بعنوان یكی دیگر از آرمان های امام خمینی اشاره نمود و اظهار داشت: این حتی لحظه ای كمرنگ شدن این هویت را نمی پذیرد و بر همگان واجب می داند كه در پیرو الگوهای دینی و الگو كردن انبیا الهی در ترسیم و اهداف آینده تلاش كنند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اشاره كرد: مبحث فرهنگ و پایه گذاری آن یكی دیگر از محورهای اصلی امام خمینی (ره) می باشد كه همواره بر تقویت فرهنگ مبتنی بر هویت دینی در جامعه تاكید دارد و این دین مداری با عنایت به مرگ معنویت در جهان امروز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. بگونه ای كه امام معنویت در ایران را زنده و همه مسلمانان را به بازگشت به دین دعوت می كند.
وی در انتها با تاكید بر اینكه امام خمینی (ره) دانشگاه ها را محور تحول جامعه می داند اظهار داشت: امام همواره جوانان را به حركت در راه علم و دانش دعوت می كند و این محور اصلی مسئولیت دانشگاهیان می باشد.1398/03/11
16:06:32
5.0 از 5
5570
تگهای خبر: دانشگاه , نمایندگی
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ