Go Map نقشه
با استفاده از هوش مصنوعی

آمریكا به دنبال شناسایی مردم در یك شبكه نظارتی گسترده است

آمریكا به دنبال شناسایی مردم در یك شبكه نظارتی گسترده است

به گزارش نقشه یك بخش پیشرفته تحقیقاتی از جامعه اطلاعاتی دولت آمریكا به دنبال توسعه هوش مصنوعی برای شناسایی مردم در یك شبكه نظارتی گسترده است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، گزارش های انتشار یافته از جانب "فعالیت پروژه های پیشرفته تحقیقاتی اطلاعاتی"(IARPA) آمریكا از آن حكایت می كند كه این بخش خواهان اطلاعات بیشتری است تا یك الگوریتم هوش مصنوعی را توسعه دهد.
الگوریتمی كه می تواند برای تجزیه و تحلیل تصویری فیلم های امنیتی آموزش داده شود تا برای شناسایی افراد هدف مورد استفاده قرار گیرد.
هدف از توسعه این الگوریتم توانایی شناسایی و ردیابی افراد مختلف در منطقه ای به وسعت شش مایل است تا در مواردی چون بازسازی صحنه های جرم، حفاظت از عملیات های نظامی و نظارت بر زیرساخت های حیاتی استفاده گردد.
" IARPA" برای توسعه این فناوری باید نزدیك به هزار ساعت ویدئو از ۲۰ شبكه دوربینی در دوربین های امنیتی را جمع آوری كند.
در فرودگاه های آمریكا، نرم افزار تشخیص چهره از محبوبیتی ویژه برخوردار می باشد. این فناوری از تصاویر مسافران استفاده می نماید تا نسبت به سفرهای آنها آگاهی یابد.
ولی الگوریتم مذكور یك قدم بالاتر از برنامه های كاربردی تشخیص چهره خواهد بود تا در موقعیت ها و دوربین های مختلف كار تشخیص چهره را انجام دهد.1398/02/26
16:05:19
5.0 از 5
4439
تگهای خبر: تحقیقات , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ