Go Map نقشه
زارع پور در صحن مجلس:

امسال سیم کارت ارزان در اختیار زوار اربعین قرار می گیرد

امسال سیم کارت ارزان در اختیار زوار اربعین قرار می گیرد

به گزارش نقشه، وزیر ارتباطات اظهار داشت: امسال هم سیمکارت و اینترنت عراقی و هم رومینگ اپراتورهای ایرانی ارزان تر و باکیفیت تر از سال قبل در اختیار زوار اربعین قرار خواهد گرفت.به گزارش نقشه به نقل از مهر، عیسی زارع پور در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۳۱ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع درباره ی بررسی کیفیت اینترنت و فاکتورهای در رابطه با آن با رویکرد چالش های به وجود آمده برای افراد و کسب وکارهای مجازی، اظهار داشت: با تلاشی که همکاران ما انجام دادند و با تعامل خوب وزیر ارتباطات عراق، سیمکارت های عراقی، اینترنت عراقی و رومینگ اپراتورهای داخلی امسال ارزان تر و باکیفیت تر نسبت به سال قبل در اختیار زوار اربعین قرار خواهد گرفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: ما در دو سال قبل تلاش گسترده ای برای نوسازی زیرساخت های ارتباطی در لایه های مختلف انجام دادیم؛ در چهار لایه دسترسی، تجمیع شبکه های استانی و شهری، شبکه مادر مخابراتی و دروازه های ورودی اینترنت به کشور اقدامات زیادی انجام شده است.
وی با اعلان اینکه در لایه ورودی اینترنت کشور در دو سال قبل کوشیدیم منابع ورودی را تنوع داده و میزان اینترنت ورودی را بیش از دو برابر نیاز کشور تامین نماییم، اشاره کرد: حالا بیش از دو برابر منابع کشور ظرفیت داریم. در لایه هسته مادر از شروع دولت تا به امروز ۵۰ درصد به ظرفیت شبکه مادر اینترنت کشور با اتکا به تجهیزات ۱۰۰ درصد ایرانی اضافه شده و تا انتهای سال این ظرفیت دو برابر و تا پایان دولت به سه برابر خواهد رسید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر این که تعداد قطعی ها و تعداد لینک های اشباع کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: برای ترافیک داخلی نقاط تبادل ترافیک داریم که از شروع دولت این نقاط توسعه پیدا کرده و بیش از سه برابر بالا رفته است. در لایه تجمیع تلاش هایی انجام شده اما کافی نیست.
وی اضافه کرد: تلاش می نماییم یک حرکت جهشی برای توسعه نسل پنجم اینترنت تلفن همراه در کشور اتفاق خواهد افتاد. در عرصه ارتباطات ثابت مهم ترین پروژه ای که دنبال می نماییم، پروژه ملی فیبر نوری است که قریب به ۱۰ سال پیش باید شروع می شد که در تلاش هستیم تا ظرف سه سال این امکان را فراهم نماییم.


منبع:

1402/05/31
10:34:19
5.0 از 5
204
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ