Go Map نقشه
جهاد دانشگاهی الگوی پیشرفت؛ با ایمان، امید و اعتماد به جوانان،

جهاد دانشگاهی هرمزگان الگویی موفق در شناسایی علمی مشکلات استان است

جهاد دانشگاهی هرمزگان الگویی موفق در شناسایی علمی مشکلات استان است

به گزارش نقشه، هرمزگان رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی هرمزگان به عنوان الگویی موفق می تواند در بحث اولویت بندی نیازهای استان با اتکا به مباحث علمی و تحقیقاتی در امتداد حل مشکلات استان، این نیازها را شناسایی و در اختیار پژوهشگران قرار دهد.


احمد مرادی در گفت و گو با ایسنا، درباب دستاوردها و کارهای جهاد دانشگاهی در سطح استان و کشور، اضافه کرد: فعالیت ها و دستاوردهای علمی و پژوهشی و فرهنگی جهاددانشگاهی سبب تقویت روحیه امیدواری و نشاط علمی برای مردم کشور و استان هرمزگان است.
وی با اعلان اینکه دستاوردهای علمی، پژوهشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی هرمزگان در مقایسه با سایر مجموعه های علمی دانشگاهی قابل تحسین است، اظهار داشت: جهادگران جهاد دانشگاهی هرمزگان کارها را با نیت خالصانه و به شکل جهادی پیش می برند که نتایج و خروجی کارهای جهاد دانشگاهی در مقایسه با سایر مراکز علمی و دانشگاهی قابل تحسین بوده که این دستاوردها باید ادامه یابد.
این نماینده مجلس با مقایسه امکانات جهاد دانشگاهی استان با سایر مراکز دانشگاهی، اظهار داشت: با شناختی که از جهاد دانشگاهی هرمزگان دارم، موفقیت ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی با لحاظ قراردادن امکانات و تعدد نیروهای سایر مراکز دانشگاهی خروجی علمی و فرهنگی این نهاد چندین برابر بوده و قابل مقایسه نیست.
وی با اشاره به این که دستاوردهای جهاد دانشگاهی استان باید به نحو شایسته و اصولی به مردم و مسئولان اطلاع رسانی شود، اظهار داشت: تبلیغ و اطلاع رسانی دستاوردهای انجام شده جهاددانشگاهی موجب تقویت روحیه مردم و ایجاد روحیه امیدواری می شود و فعالیت ها و موفقیت ها باید در جامعه بیان شود تا مردم از این موفقیت ها باخبر شوند که موجب تقویت روحیه و ایجاد امیدواری برای مردم و نظام است.
مرادی بر ضرورت اولویت سنجی نیازها و مشکلات جامعه اصرار کرد و اضافه کرد: برای حل مشکلات جامعه باید نیازهای پژوهشی، علمی جامعه شناسایی شده و پژوهشگران نیز بر طبق این اولویت ها به سمت انجام کارهای تحقیقاتی و علمی سوق یابند.
وی اشاره کرد: انجام کارهای علمی و پژوهشی برای جامعه مفیدست ولی بدون اولویت بندی مشکلات، انجام کارهای تحقیقاتی هزینه بر و فاقد نتایج قابل استفاده خواهد بود.
این نماینده مجلس اشاره کرد: جهاددانشگاهی هرمزگان به عنوان الگویی موفق می تواند در بحث اولویت بندی نیازهای استان با اتکا به مباحث علمی و تحقیقاتی در امتداد حل مشکلات استان، این نیازها را شناسایی و در اختیار پژوهشگران قرار دهد.
مرادی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی باید اهداف خودرا بازنگری کند تا بهتر بتواند از دانش روز دنیا در راستای پیشرفت علمی کشور بهره ببرد. با توجه به این که تکنولوژی های جدیدی در جهان پا به عرصه رقابت گذاشته اند وظیفه جهاد دانشگاهی از گذشته سنگین تر است و باید این نهاد، منابع روز دنیا را در اختیار دانشگاهیان قرار دهد چونکه اکنون این فرصت را نداریم که تمام موارد را از صفر تا صد خودمان انجام دهیم.
وی افزود: معتقدم مهم ترین دستاورد جهاد دانشگاهی از شروع تأسیس تاکنون، احیای خودباوری در دانشگاه و میان جوانان کشور بوده است که این خودباوری سبب شد امروز در خیلی از عرصه ها خودکفا شویم.
مرادی در آخر با اشاره به این که دستاوردهای مهم و پیشرفت های کشور در حوزه های مختلف علمی و فناوری نتیجه خودباوری و اعتماد به جوانان و نخبگان دانشگاهی بوده که جهاددانشگاهی، زمینه های لازم را برای آنان در جامعه فراهم نموده است، اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در تمام ابعاد می تواند کمک کننده و پیشنهاد دهنده باشد چونکه امروز برای رسیدن به قله های رفیع علم و دانش نیازمند کار جهادی هستیم که جهاد دانشگاهی دراین زمینه می تواند نقش اصلی را بر عهده بگیرد. همین طور در تجاری سازی علوم، جهاد دانشگاهی می تواند مؤثر واقع شود و مشاوره دهنده خوبی برای مسئولان عالی رتبه باشد.1402/05/16
10:14:28
5.0 از 5
267
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ