Go Map نقشه
عارف در بازدید از برج فناوری دانشگاه امیركبیر مطرح كرد:

تاثیر مثبت راه اندازی برج فناوری در شكل گیری اقتصاد دانش بنیان

تاثیر مثبت راه اندازی برج فناوری در شكل گیری اقتصاد دانش بنیان

نقشه: رئیس كمیسیون آموزش مجلس اظهار داشت: راه اندازی برج های فناوری می تواند برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان موثر واقع شوند.به گزارش نقشه به نقل از مهر، دكتر محمدرضا عارف امروز از برج فناوری دانشگاه صنعتی امیركبیر بازدید نمود.
وی در این بازدید اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیركبیر در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فناوری و پژوهشی پیشتاز بوده اند و دانشجویان این دانشگاه نشان داده اند كه می توانند با هر طرز فكری در كنار هم كار كنند.
عارف اضافه كرد: ضروری می باشد كه تضارب عقاید را در دانشگاه ها بپذیریم كه ما شاهد بوده ایم در این دانشگاه علی رغم وجود سلایق مختلف كمترین درگیری ها وجود داشته و این مورد باید الگویی برای سایر دانشگاه ها قرار بگیرد.
رئیس كمیسیون آموزش مجلس با تاكید بر اینكه محیط دانشگاه نیاز به نشاط است، اظهار نمود: سكوت و سكون در دانشگاه ها به نفع كشور نیست و دانشجویان باید در محیط با نشاط تحصیل كنند.
به گفته وی، دانشگاه امیركبیر با وجود اینكه طی ۴سال گذشته كوشیده تا با صنعت ارتباط بگیرد اما هنوز نتوانسته این ارتباط را به خوبی برقرار كند چونكه در این مسیر موانعی وجود دارد.
عارف با اشاره به اینكه بودجه دانشگاه ها متكی بر بودجه های دولتی است تصریح كرد: دانشگاه امیركبیر توانسته با استفاده از ارتباط با صنعت درآمدهای اختصاصی داشته باشند هر چند كه میزان آن رضایت بخش نیست.
عارف به اجرای طرح ساماندهی دانشگاه ها در دانشگاه هایی چون صنعتی شریف، امیركبیر و هنر در دولت اصلاحات اشاره نمود و اضافه كرد: در بین این دانشگاه ها دانشگاه صنعتی امیركبیر بهترین عملكرد را داشته است.
وی عنوان كرد: دانشگاه امیركبیر در زمینه اعضای هیات علمی رشدی نداشته به گونه ای كه در فاصله ۴ ساله هیچ رشدی در افزایش اعضای هیات علمی مشاهده نمی گردد كه این امر نگران كننده است.
عارف تصریح كرد: افزود: اگر بخواهیم جهش علمی در كشور داشته باشیم نیاز است در این زمینه اقدامی صورت گیرد و اگر مسئولان دانشگاه امیركبیر فكر می كنند كه قادرند در این زمینه اقدامی در مجلس شورای اسلامی اجرایی شود به ما اطلاع دهند.
رئیس كمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: چالش عدم رشد در تركیب اعضای هیات علمی منحصر به دانشگاه امیركبیر نمی گردد و این مورد را در دانشگاه شریف هم می بینیم.
وی اضافه كرد: در دانشگاهها پتانسیل خوبی وجود دارد كه در شرایط فعلی باید از این فرصت ها استفاده گردد تا بتوانیم از گردنه تحریم های ظالمانه ضد كشور به راحتی عبور نماییم.
عارف با تاكید بر اینكه دانشگاهها پایه اصلی اقتصاد دانش بنیان هستند، بیان كرد: از این رو انتظار داریم كه دانشگاه های پیشرو در این مسیر وارد شوند.
به گفته وی، راه اندازی برج های فناوری می تواند برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان موثر واقع شوند.
عارف تصریح كرد: باور داریم كه می توانیم به اقتصاد بدون نفت برسیم و در شرایط كنونی به سمت اقتصاد پویا و فعال سوق یابیم تا از صدمه های موجود در امان بمانیم.

1397/07/22
22:07:21
0.0 از 5
4853
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ