Go Map نقشه
مدیركل آمار، فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی وزارت علوم :

اولویت ما توجه به ارتقاء و زیرساخت امنیت سایبری دانشگاه ها است

اولویت ما توجه به ارتقاء و زیرساخت امنیت سایبری دانشگاه ها است

به گزارش نقشه، مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی وزارت علوم افزود: ما مقاوم سازی ها را انجام داده ایم و اولویت ما توجه به ارتقاء و زیرساخت امنیت سایبری دانشگاه ها است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، محمدهادی زاهدی طی نشست خبری که با محوریت همایش مدیران فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و مرکز آپای دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری در دانشگاه الزهرا برگزار شد، اظهار داشت: با عنایت به تحولات اتفاق افتاده در حوزه فناوری اطلاعات و فناوری های دیجیتال نیاز است در حوزه آموزش عالی هم یک تشریک مساعی داشته باشیم. ازاین رو این همایش نخستین همایش ملی است که 29 خرداد ماه سالجاری در سطح مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه ها برگزار می گردد.
مدیرکل آمار، فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی وزارت علوم اضافه کرد: حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه ها باید حوزه پیشران دانشگاه باشد، ما به دنبال این هستیم از این ظرفیت در تحول دیجیتال نظام آموزش عالی کشور استفاده نماییم.
وی افزود: رویکرد همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی اینست که دانشگاه ها به سمت دانشگاه دیجیتال حرکت کنند و ما باید این کار را از حوزه فناوری اطلاعات آغاز نماییم.
زاهدی به محورهای این همایش اشاره نمود و اظهار داشت: نخستین محور با عنایت به اولویت دولت، مجلس شورای اسلامی و اسناد بالادستی بحث اتصال پنجره واحد خدمات هوشمند دانشگاهی است که باید به پنجره ملی خدمات دولت متصل شود.
وی افزود: همه دانشگاه های تابع وزارت علوم باید به پنجره واحد هوشمند دانشگاهی متصل شده و این پنجره به پنجره ملی خدمات دولت متصل شود.
زاهدی افزود: دنیا در یک هجمه حملات سایبری قرار دارد، امروزه نوع جنگ دولت ها، جنگ نرم است، ما هم در حوزه فناوری اطلاعات درگیر جنگ سایبری هستیم و دانشگاه ها هم از این مورد مستثنی نیستند. البته در دو سال قبل دانشگاه ها در این عرصه کمترین صدمه را داشتند.
مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی وزارت علوم افزود: ما مقاوم سازی ها را انجام داده ایم و اولویت ما توجه به ارتقاء و زیرساخت امنیت سایبری دانشگاه هاست.
وی تصریح کرد: برای این همایش کار علمی انجام شده است و یکی از ضعف های ما در زمینه فناوری اطلاعات در وزارت علوم و دانشگاه ها اینست که از خدمات هم بی خبر هستیم و این همایش سبب می شود دانشگاه ها از محصولات خود آگاه بوده و از ظرفیت یکدیگر استفاده نمایند.
زاهدی افزود: تارنمایی برای این همایش طراحی شده است به آدرس http: //Itsec1402.msrt.ir که مدیران فناوری و اطلاعات دانشگاه ها در آنجا اطلاعات، محتوا و تجارب خویش را بارگذاری می کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مدیرکل آمار، فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی وزارت علوم از برگزاری اولین همایش ملی آموزش عالی هوشمند با حضور وزیر علوم و وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدیران فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور در ۲۹ خرداد ماه سالجاری اطلاع داد.1402/03/27
16:37:10
5.0 از 5
226
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشگاه , طراحی
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ