Go Map نقشه

پیاده روی آسان در فضا با لباس فضایی نسل جدید ناسا

پیاده روی آسان در فضا با لباس فضایی نسل جدید ناسا

نقشه: لباس فضایی نسل بعدی ناسا برای فضانوردان می تواند به انجام یک پیاده روی فضایی آسان و بهینه در مدار نزدیک زمین کمک نماید.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت کالینز ایرواسپیس(Collins Aerospace) درحال توسعه یک لباس فضایی نسل جدید برای ناسا است که قابلیت های پیاده روی یا راهپیمایی فضایی را برای مقاصد نگهداری و ارتقای ایستگاه فضایی بین المللی می افزاید.
این شرکت با همکاری شرکت های ILC Dover و Oceaneering درحال همکاری با ناسا هستند تا لباس فضایی پیشرفته ای بسازند که قابلیت پیاده روی فضایی فضانوردان را در مدار نزدیک زمین و در ایستگاه فضایی بین المللی افزایش دهد.
این لباس فضایی جدید، طیف وسیع تری از حرکات را ارائه می دهد و با بدن های با اندازه های متفاوت فضانوردان متناسب می شود. علاوه بر این، از فناوری جدیدی بهره می برد که کارآمدتر، بادوام تر و نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به طراحی فعلی لباس های فضایی مورد استفاده فضانوردان ناسا در ایستگاه فضایی بین المللی دارد.
هدف از این همکاری، تسهیل پیاده روی فضایی فضانوردان با سهولت و کارآمدی بی سابقه است.
طبق درخواست ناسا تحت عنوان xEVAS، شرکت های منتخب مجاز به رقابت برای بهبود انجام وظایف برای ماموریت های فضایی هستند. این نه فقط شامل پروژه های فعلی می شود، بلکه طیف گسترده ای از خدمات برای نیازهای ناسا در پیاده روی های فضایی تا سال ۲۰۳۴ را نیز شامل می شود.
ابداع یک لباس فضایی جدید
بگفته لارا کرنی، مدیر برنامه xEVAS و برنامه تحرک انسانی ناسا، طراحی فعلی لباس های فضایی «واحد تحرک خارج از فضاپیما»(EMU) برای برنامه های شاتل و ایستگاه فضایی بسیار قابل اعتماد بوده است. با این وجود، ناسا به سبب کهنه شدن این لباس ها به لباس فضایی جدیدی جهت استفاده در ایستگاه فضایی بین المللی نیاز دارد. علاوه بر این که این لباس فضایی جدید، تازه ترین فناوری هایی را که ۵۰ سال پیش در دسترس نبودند، در خود جای خواهد داد.
مجهز به سیستم پیشرفته پشتیبانی از زندگی
ناسا درحال توسعه لباس فضایی جدیدی است که دارای اجزای پیشرفته پشتیبانی از حیات، همچون تامین اکسیژن و تصفیه کربن دی اکسید و همین طور مجهز به نیروی الکتریکی، دفع گرما و تهویه است.
این لباس همین طور دارای یک پارچه خنک کننده و سیستم تهویه مایع است که می تواند برای تنظیم دمای بدن در طول پیاده روی های فضایی استفاده گردد.
این لباس فضایی جدید در مقایسه با طراحی فعلی لباس های فضایی دارای قطعات کمتر و خاصیت های کاربرپسند بیشتری است که ساعات آموزش فضانوردان را می کاهد و آسان تر نگهداری می شود. همین طور برای تناسب بهتر با بدن فضانوردان قابل تنظیم خواهد بود و می توان آنرا در طول پرواز فضایی تغییر داد.
این لباس جدید گام مهمی به جلو در قابلیت های پیاده روی فضایی برای مدار نزدیک زمین و ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود و از نگهداری و عملیات مستمر ایستگاه فضایی پشتیبانی می کند.
این لباس فضایی جدید، فناوری کارآمدتر و بادوام تری را به کار می گیرد که به تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به طراحی فعلی لباس های فضایی که حالا دیگر کهنه و قدیمی شده اند، نیاز دارد.
منبع:

1402/02/05
01:17:29
5.0 از 5
416
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ