Go Map نقشه

کاهش مصرف انرژی در ساختمان با کاربرد نانو ذرات در پنجره ها

کاهش مصرف انرژی در ساختمان با کاربرد نانو ذرات در پنجره ها

نقشه: یکی از شرکت های فناور پلیمرهای UPVC تقویت شده با نانوذرات را به تولید رسانده که دوام بالایی داشته و استفاده از آنها می تواند به کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها منجر شود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، کاهش مصرف انرژی به موضوع مهمی در جهان تبدیل گشته، بدین جهت روش هایی که به کاهش مصرف انرژی کمک نماید، بسیار مورد توجه است.
یکی از این روش ها، استفاده از پنجره های دوجداره از جنس پلیمر UPVC است. پلی کلرید وینیل یا PVC سومین پلیمر پلاستیکی سنتزی از نظر نرخ تولید پس از پلی اتیلن و پلی پروپیلن است. این پلیمر یک پلاستیک سبک و محکم است که در صنعت ساختمان سازی به کار می رود و با اضافه کردن نرم کننده ها به PVC ساختار آن نرم تر و قابل انعطاف تر می شود. حال اگر هیچ نوع نرم کننده ای اضافه نشود، این ماده به عنوان UPVC شناخته می شود.
بر این اساس یکی از شرکت های فناور پروفیل در و پنجره UPVC تقویت شده با نانوذرات، تولید و به بازار عرضه می کند و اضافه کردن نانوذرات، مقاومت به ضربه این محصول را افزایش داده است. از این پروفیل ها در تولید محصولات صنعتی و خانگی متنوعی استفاده می شود.
UPVC در صنعت دندانپزشکی، تولید لوله، به عنوان عایق در کاربردهای مربوط به کابل کشی و شمار زیادی از کاربردهای دیگر مورداستفاده قرار می گیرد و در صنعت ساختمان سازی عمدتا از آن برای تولید قاب ها و پایه پنجره های دوجداره استفاده می شود.
به نقل از ستاد نانو، این محصول جهت تعویض با پنجره های قدیمی استفاده می شود. برای ساخت پنجره های «پروفیل قاب بازسازی» (UPVC)، دنباله ۳ سانتی متری آن می تواند روی دیوار بنشیند و آثار تخریب پنجره های قدیمی را کاملا بپوشاند.1401/10/27
11:00:12
5.0 از 5
337
تگهای خبر: بازار , محصولات
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ